بررسی چالش‌های سوخت پاک و پیل سوختی در دانشگاه تهران

چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی از ۱۹ اردیبهشت ماه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، امید توکلی دبیر چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی تامین منابع و تنوع سبد انرژی را یکی از دغدغه امروز کشورها دانست و گفت: علاوه بر آن توجه اساسی به مسائل زیست محیطی و تغییر اقلیم از جمله موضوعات مطرح در کنوانسیون‌ها، پروتکل‌ها و نشست‌های جهانی است.
وی با اشاره به ضرورت توجه به انرژی پاک و سبز ادامه داد: فناوری‌ها و صنایع وابسته به آن به ویژه پیل سوختی ضمن پدید آوردن منابع انرژی پایدار، کارکردهای ویژه آینده از جمله ماشین‌های هیدروژنی و الکتریکی و تولید الکتریسیته پایدار و سبز را نوید می‌دهند.
توکلی خاطر نشان کرد: بر این اساس چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی در روزهای ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
دبیر این چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی با بیان اینکه این کنفرانس با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود، اضافه کرد: کاربردهای هیدروژن و پیل سوختی، طراحی، ساخت و یکپارچه‌سازی پیل سوختی، مدل سازی و شبیه سازی سیستم‌های هیدروژن و پیل سوختی، چالش‌ها و راهبردهای توسعه فناوری پیل‌های سوختی و هیدروژن در ایران و جهان از جمله محورهای این کنفرانس هستند.
به گفته وی مقالات برگزیده این کنفرانس روز ۳۰ فروردین ماه اعلام می‌شوند و علاقه‌مندان برای حضور در این کنفرانس تا ۵ اردیبهشت ماه برای ثبت نام مهلت دارند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz