کافی است به فضای چهارسال پیش فکر کنید/هر روز دلهره نداریم قیمت ارز چه می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری طبس گفت : اگر به چهار سال پیش فکر کنید می بینید در چه فضایی بودیم و امروز دیگر دلهره نداریم که قیمت ارز چه می شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محمود واعظی در دومین روز سفر به استان خراسان جنوبی با حضور در شهرستان طبس و افتتاح پروژه های ارتباطی این شهرستان با اعتبار ۸۳ میلیارد ریال و با شرکت درجلسه شورای اداری شهرستان طبس با اشاره به موقعیت ژئو استراتژیک و قدمت تاریخی این شهرستان ، گفت : طبس ، در تاریخ انقلاب نامی آشنا برای مردم است.
وی با بیان اینکه وسعت شهرستان طبس از برخی کشورهای اروپایی نیزبیشتر است ، تاکید کرد : باید نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشیم البته دولت همواره تلاش کرده نگاهش را از تهران و کلان شهرها به مناطقی معطوف کند که در گذشته به آنها کمتر توجه شده است .
واعظی در ادامه به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود : اگر دولت و ملت و کل نظام با هم همراه و همدل نباشند پیشرفتی حاصل نمی شود.
وی تصریح کرد : در اقتصاد مقاومتی ، اقتصاد داخل را باید به گونه ای تقویت کنیم که از تکانه های بیرونی دچار مشکل نشویم و برای این کار باید مردم کارها را به عهده بگیرند و دولت فقط نظارت و مدیریت داشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد : در نظام هایی که سالها تلاش کردند همه امور دولتی باشد و مردم کارگر دولت باشند ، موفقیتی حاصل نشد و آنها هم تغییر رویه دادند.
وی در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع پرداختی ها دولت اشاره کرد و تاکید داشت : از ابتدای این دولت ، برای جبران حقوق بازنشستگان، آنهایی که درآمد کمتری داشتند ضریب افزایش بیشتری دریافت کردند و در ضمن امسال پرداختی همه مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی با کمک مجلس تا دو برابر افزایش یافت.
واعظی شکاف طبقاتی را دارای ریشه بسیار دیرینه در کشور دانست و در ادامه گفت : این شکاف باید کاسته شود و از بین برود و مردم ایران نباید برای حداقل زندگی دچار مشکل باشند.
وی تصریح کرد : تبعیض همیشه زجرآور است در صورتی که حقوق شهروندی همه ملت ایران یکسان است و به همین علت تحقق حقوق شهروندی بسیار مهم است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به وضعیت حال حاضر کشور اشاره ای داشت و در ادامه افزود : اگر به چهار سال پیش فکر کنید می بینید در چه فضایی بودیم و امروز دیگر دلهره نداریم که قیمت ارز چه می شود ودر شرایطی هستیم که خیلی از مشکلات کشور حل شده است.
وی خاطر نشان کرد : اجرای طرح تحول سلامت خدمت بزرگی به سلامت نیازمندان بود که در این دولت اجرا شد.
واعظی با بیان اینکه دولت اطلاع دارد که مردم مشکل معیشت و اشتغال دارند، افزود: کارهای خوبی انجام شده ولی به دلیل محدودیت ها، اقدامات کامل نشده است اما دولت در سال ۹۶ و ۹۷ گام های تکمیلی را در حوزه معیشت و رفاه مردم برمی دارد.
وی به فعالیت های انجام شده در حوزه ICT در شهرستان طبس هم اشاره ای کرد و گفت: در سه سال گذشته ۲۸۵ میلیارد ریال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات درطبس سرمایه گذاری شده و تا پایان این دولت نیز۷۰ میلیارد ریال دیگر سرمایه گذاری می شود.
همچنین در ادامه جلسه شورای اداری شهرستان طبس حجت الاسلام مهاجریان امام جمعه شهرستان طبس با اشاره به وضعیت روستاهای این شهرستان ، گفت : در بازدید از روستاهای این شهرستان تا سه سال گذشته مشکلات مطرح شده توسط دهیاران مثنوی ۷۰ من بود ولی در حال حاضر مردم این روستاها راضی هستند و مشکلاتشان به چند مورد کاهش یافته است که یکی از آنها اینترنت پرسرعت در روستاها است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz