دست اپل رو شد/ دریافت مجوز برای آزمایش خودروهای خودران

شرکت اپل موفق به دریافت مجوزهای لازم برای آزمایش خودروی خودران شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از رویترز، گمانه زنی های زیادی نسبت به برنامه جدید شرکت اپل درباره آزمایش خودروی خودران به گوش می رسید و حالا با اعلام رسمی سازمان حمل و نقل موتوری کالیفرنیا ، باید منتظر به حرکت درآمدن خودوی خودران اپل در کالیفرنیا باشیم.
این سازمان مجوز مورد نظر را صادر کرده و بر این اساس به اپل اجازه داده شده که سه خودروی خودان را به همراه ۶ راننده آزمایش کند. تمامی این خودروها از مدل لکسوس مدل RX۴۵۰ هستند.
اپل هیچگاه به طور رسمی اعلام نکرده که قصدی برای تولید و به کارگیری خودروهای برقی ندارد اما حالا به وضوح پیداست که با تلاش جمعی از کارشناسان به استخدام درآمده این شرکت، گامهای بلندی به سوی ساخت خودروهای متفاوت برداشته می شود.
کارشناسانی همچون کریس تئودور که پیش تر از مدیران ارشد فورد به شمار می آمده معتقدند کسب این مجوزها به معنای آن است که شایعات قبلی واقعیت داشته اند و اپل برای وارد شدن به دنیای خودروهای خودران برنامه ریزی کرده است.
البته این مجوز به معنای آن نیست که اپل قطعا در حال ساخت یک خودروست.
کریس تئودور در این باره می گوید: این مجوز لزوما نشان نمی دهد که اپل خودرو می سازد. این نکته می تواند نشان دهنده تلاش برای ارایه نرم افزار یا احتمالا سخت افزار مرتبط با خودروی خودران باشد.
نکته جالب توجه اینجاست که اپل و مدیران ارشد آن همچنان از اطلاع رسانی در این زمینه خودداری می کنند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz