مراسم تودیع دبیر سازمان نصر تهران برگزار شد

مراسم تودیع مهندس داود حقگو، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران روز چهارشنبه ۵ بهمن ماه سالجاری با حضور تنی چند از اعضای شورای مرکزی، هیات مدیره سازمان نصر تهران و همکاران دبیرخانه برگزار شد.فاوانیوز : مهندس پرویز رحمتی، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان این که سازمان نصر تهران نقش بسیار تاثیرگذاری در کل ساختار فراگیر کشوری ایفا می کند، گفت : سازمان نصر تهران به لحاظ مجموعه مسایل اجرایی، ارتباط تنگاتنگی با دبیر و نیروهای کارشناسی زبده و اجرایی دارد که با کارهای متعارف دفتری و دبیرخانه ای متفاوت است. استان تهران به لحاظ تعداد اعضا، گردش مالی اعضا در رابطه با کل بازار فناوری اطلاعات تفاوت محسوسی با سایر استانها دارد. همچنین از منظر مشارکت در مباحث سیاستگزاری، برنامه ریزی، نظارت کلان و فرآیند تحقق اهداف برنامه، تا حدودی زیادی برای ذی نفعان سازمان نصر تهران و ذی نفعان کشوری هم پوشانی دارد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه دبیر اظهار داشت: دبیر سازمان به نوعی بازوی اجرایی و هماهنگ کننده کل ظرفیت کارشناسی و اجرایی سازمان است. با توجه به تنوع موضوعات حوزه فناوری اطلاعات، امکان اینکه رییس یا دبیر سازمان جامع الشرایط باشد به هیچ عنوان وجود ندارد و در زمینه های مختلف می بایست به کارشناسان و خبرگان تکیه نمود.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور افزود : مسایل مربوط به کمیسیون ها که بازوهای تخصصی سازمان هستند، حائز اهمیت است و می بایست نگاه جدی نسبت به آن ها داشت. دو اتفاق در کمیسیون ها باید رخ دهد. اول آنکه کمیسیون ها پوشش دهنده خاستگاه طیف های مختلف صنف باشند که شرط لازم است و دوم، یک سری ضوابط دال بر اینکه گرایش اقتصادی معطوف به منافع طیف خاصی وجود نداشته باشد که در واقع شرط کافی است.

وی ضمن تشکر از زحمات مهندس حقگو در این مدت گفت : مهندس حقگو در طول یکسال گذشته با حساسیت و علاقمندی نسبت به مسایل صنفی، فعال بودند ویکی از مهمترین مسایلی که در یک سال گذشته از آن عبور کردیم بحث مربوط به برگزاری مجمع و انتخابات استان تهران است که تغییر و تحول دوره دوم به سوم را در برداشت و می توان گفت دبیر سازمان و دبیرخانه، کارنامه قبولی در ارتباط با این موضوع دریافت کردند.

وی نقش سازمان نصر تهران در ارتباط با فراهم نمودن مقدمات و نتیجه گیری در خصوص امضا تفاهم نامه و پروتکل همکاری با طرف های  دولتی و پیگیری مسایل مربوط به نمایشگاه الکامپ را علیرغم عدم حصول نتیجه مطلوب، قابل توجه برشمرد.رییس سازمان ابراز امیدواری نمود این سابقه فعالیت و همکاری مشترک به عنوان تجربه در تنظیم مناسبات، ضوابط و چارچوب همکاری هیات مدیره با ارکان دبیرخانه مورد استفاده قرار گیرد.

سپس مهندس آزاده داننده، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران نیز از زحمات و تلاش صادقانه مهندس حقگو قدردانی نمود و گفت : عمر کاری سازمانها و بنگاه ها بیشتر از افراد است و آنچه که باقی می ماند، ارزشهایی است که تک تک افراد در قالب تجربه و آموزه ها باقی می گذارند. امیدوارم موجبات حفاظت، تقویت و بهره برداری از مجموعه ارزشهای سازمان را فراهم کنیم.
محمودرضا خادمی، عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به برگزاری انتخابات  و مجمع سازمان به عنوان یک مقطع حساس در طول این مدت گفت :  مهندس حقگو مسایل دبیرخانه را با تیزبینی دنبال می کردند و از بعد کمیسیون ها نیز به دلیل اشراف به مسایل اینترنت و عضویت در کیمسیونPAP  با ارایه اطلاعات کافی، کمک حال بودند.

در ادامه جلسه مهندس داود حقگو نیز ضمن تشکر از اعضای هیات رییسه و هیات مدیره سازمان، گفت : سازمان دارای توان و قابلیت های فراوان است و این توان توسط اعضای فعال سازمان و نمایندگان آن ها در هیات مدیره ها، کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی به دست آمده است. حفظ و حراست از داشته ها و کوشش جهت رسیدن به اهداف بزرگ تر، وظیفه کلیه دلسوزان واقعی که آگاه به مسایل صنفی هستند می باشد.
وی افزود : سازمان از نظر ابعاد و کمیت اعضا در جایگاه قابل قبولی قرار دارد و با گذشت زمان و قدری انعطاف، بزرگتر نیز خواهد شد. همین بزرگی سازمان، نیل به اهداف کیفی را درصورت تکیه بر خرد جمعی اعضا که از روش های مختلفی نیز قابل دسترسی است تضمین خواهد نمود.
در پایان مراسم با اهدا لوح از مهندس حقگو تقدیر بعمل آمد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz