توسعه اینترنت و پیگیری شبکه ملی اطلاعات از افتخارات این دولت است

رییس جمهوری در نشست خبری امروز گفت: درطول دولت یازدهم ، ۲۵ هزار روستا به اینترنت وصل شد و یکی از افتخارات دولت این است که مسأله اینترنت را توسعه داده و شبکه ملی اطلاعات را پیگیری می‌کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ، در ابتدای نشست خبری که صبح امروز ۲۱ فروردین برگزار شد، با تبریک عید نوروز و ایام ماه مبارک رجب گفت: دولت یازدهم طی ۳ سال و نیم گذشته و به ویژه در سال ۹۵ ، با هدایت های مقام معظم رهبری و حمایت مردم، دستاوردهای خوبی داشته و به عمده اهدافش دست یافته است.
وی اظهار کرد: درطول دولت یازدهم ، ۲۵ هزار روستا به اینترنت وصل شد و یکی از افتخارات دولت این است که مسأله اینترنت را توسعه داده و شبکه ملی اطلاعات را پیگیری می‌کند. یکی از افتخارات دولت این است که با اینکه کیفیت را افزایش داده ولی قیمت ها را بالا نبرده است و یکی از افتخارات این دولت این است که امروز فضای جامعه، خیابان‌ها، مدارس، دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها کمتر امنیتی شده است و همه تلاش دولت ایجاد فضاهای دوستی، محبت و برادری بوده است
روحانی تاکید کرد: از ابتدای سال به دولت گفتیم که امسال بالای ۷۰۰ هزار شغل خالص داشته باشیم و البته مایلیم بیشتر از این مقدار باشد، اما ایجاد شغل پایدار کار ساده‌ای نیست و باید مردم، کارآفرینان و همه به میدان بیایند.
رییس جمهور با اشاره به آمار ارائه وام به حدود سه هزار شرکت دانش‌بنیان، گفت: این ۳ هزار شرکت دانش بنیان، نزدیک به ۹۰ هزار اشتغال زایی و در سال گذشته، حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد زایی داشته اند.
روحانی تاکید کرد:این رقم خوبی است. و طبق آمار سال گذشته دکتر واعظی، ۱۰۰ هزار شغل در آی‌سی‌تی به وجود آمده است که این رقم‌ها قابل ملاحظه‌ است.
رییس جمهور اظهار داشت: این حرف درست است که بیکاری بیشتر شده و اشتغال خالص نیز بسیار خوب بوده است ولی باید کار بسیار زیادی شود.
رییس جمهور درباره وضعیت شبکه های اجتماعی به خبرنگاران گفت: در این زمینه‌ها البته تلاش بیش از حد کردیم. اگر تلاش رییس جمهور و دولت در این زمینه نبود، شما دیگر شبکه‌ای نمی‌دیدید که زنده باشد، همه را این وسط قربانی کرده بودند. امیدوارم این راه را تا نقطه‌ای که مورد رضایت مردم باشد، ادامه دهیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz