تعامل فناورانه با مجارستان در حوزه کشاورزی

2407899
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: در حوزه‌های گوناگونی از جمله کشاورزی ظرفیت‌ها و طرح‌های گوناگونی برای همکاری میان ایران و مجارستان وجود دارد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در دیدار جوزف پالینکاش رئیس دفتر ملی پژوهش، توسعه و نوآوری مجارستان، با اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشور در حوزه کشاورزی گفت: زمینه‌های بسیاری برای همکاری میان ایران و مجارستان وجود دارد که می‌تواند موضوع همکاری ایران و مجارستان بر مبنای فناوری قرار گیرد.
وی با اشاره به ضرورت ورود دانش و فناوری به حوزه فناوری کشورمان اظهار کرد: علی‌رغم وجود ظرفیت‌های گوناگون ایران در کشاورزی، چالش‌های متعددی در این حوزه وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها، نقش کمرنگ دانش و فناوری است؛ بنابراین باید دانش و فناوری به عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر وارد عرصه کشاورزی شود و برای توسعه و شکوفایی ظرفیت‌های این حوزه ناگزیر به حرکت هم‌پای دیگر کشورها هستیم.
وی طرح‌های گوناگون ایران برای تعریف پروژه‌های همکاری در حوزه‌های گوناگون فناوری از جمله حوزه کشاورزی گفت: طرح‌های متعددی در حوزه آب، بیابان، محصولات کشاورزی و شیلات تعریف کرده‌ایم که می‌توانند زمینه همکاری ایران و مجارستان باشند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz