دویست و چهل و چهارمین شماره ماهنامه ارتباطات منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین شماره ماهنامه علمی، فرهنگی و آموزشی شرکت مخابرات ایران منتشر شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از پرتال شرکت مخابرات ایران، آخرین شماره ماهنامه سال ۹۵ حال و هوایی بهاری دارد. مدیرعامل و هیئت‌مدیره شرکت مخابرات ایران در پیام نوروزی خود در این شماره بر نقش مؤثر شرکت مخابرات ایران و مجموعه کارکنان آن در تحول این سازمان تأکید کردند. در بخشی از این پیام آمده است: «پرده پرنقش‌ونگار طبیعت که در حقیقت گستره این کره خاکی بوده، برای بشرِ مبهوت از عظمت الهی از دیرباز بارزترین نماد آفرینش به شمار آمده است. از همین روی، آدمیان نیز محو چهره دل‌انگیز بهار گشته و گرامی‌اش می‌دارند. مجموعه ارتباطات مخابراتی ایران اسلامی هرچند طی سال‌های اخیر گام‌های بلندی برداشته و نقش تأثیرگذار آن بر سایر بخش‌ها از خدمات گرفته تا صنعت و کشاورزی آهنگ رو به تزایدی داشته و ماهیت یکپارچه شبکه مخابرات جهانی، شبکه مخابرات کشور را چه ازلحاظ توسعه و چه ازنظر تجهیز به آخرین فناوری‌های مخابراتی دنیا ناگزیر از هماهنگی از خویش نموده و از این رهگذر عنوان افتخارآفرین نیرومندترین شبکه مخابراتی غرب آسیا را برایمان به ارمغان آورده است؛ می‌توان گفت «ره‌نگاشت پنج‌ساله تحول شرکت مخابرات ایران» در این بخش بی‌هیچ تردیدی بزرگ‌ترین دگرگونی حادث‌شده در آن تا به امروز به شمار می‌رود؛ تحولی که حدوث نظیر آن در آینده نیز بعید می‌نماید.»
مدیرمسئول ماهنامه نیز در سرمقاله این شماره سال ۹۵ را سالی کاملاً بهاری برای شرکت مخابرات دانسته و ضمن اشاره به طراحی ره‌نگاشت پنج‌ساله تحول در بهار این سال، در خصوص بداعت این برنامه می‌نویسد: «در این ره‌نگاشت با اولویت‌هایی کاملاً جدید مواجه‌ایم که همگی بر اساس مدل‌های جهانی طراحی‌شده‌اند. هرچند برنامه ره‌نگاشت پنج‌ساله شرکت مخابرات ایران نقشه راه آینده شرکت را به‌خوبی نشان می‌دهد، لازم است برای تحقق آن برنامه سالانه داشت.»
پرونده این شماره از ماهنامه به موضوع کسب‌وکارهای نوپا یا استارت آپ‌ها اختصاص‌ یافته است. شرکت مخابرات ایران، در راستای ره‌نگاشت تحول و برای تبدیل‌شدن به شرکتی پیشرو در ارائه خدمات تمام دیجیتال، حمایت از شرکت‌های نوپا و شراکت با آن‌ها را در ارائه سرویس‌های جدید در برنامه کاری خویش قرار داده است. در این پرونده، با بررسی سابقه تاریخی استارت‌آپ‌ها، به دره سیلیکون‌ولی سفر و تاریخچه شکل‌گیری اولین مرکز توسعه استارت‌آپ‌ها را مطالعه، و نیز، در گفت‌وگویی با دکتر علمایی نحوه مشارکت شرکت مخابرات را با شرکت‌های نوپا بررسی کرده‌ایم.
بودجه‌ریزی عملیاتی در پی ایجاد پیوند بین شاخص‌های عملکرد و تخصیص منابع، حمایت از شرکت‌های نوپا، گامی برای جذب سرمایه و رونق کسب‌وکار، برنامه‌ریزی و استراتژی، پایه و اساس تحول مخابرات ایران، ثبت مشاغل در سامانه ۱۱۸، فقط با مدارک و مستندات قانونی، حضور شرکت مخابرات ایران در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست، اعلام ویژگی‌های شبکه مخابراتی نسل پنجم، اپراتور اول در صدر میزان استفاده مردم از اینترنت اپراتورها، برگزاری کنفرانس سیستم‌های نوین مخابرات بی‌سیم و قرارداد بیمه تکمیلی شرکت مخابرات با بیمه دانا از جمله عناوین اخبار این شماره از ماهنامه است.
در بخش گزارش‌های مجله، موضوعاتی با عنوان هفت‌سین تحول، شرکت مخابرات ایران در سالی که گذشت، برندسازی مشارکتی و آینده اپراتورهای همراه، بررسی‌ شده است. بخش جهان نمای ماهنامه نیز با موضوعات متنوعی همچون: اورنج پیشتاز تحولات صنعت، ده پیش‌بینی صنعت مخابرات در سال ۲۰۱۷، راه‌اندازی اولین شبکه LAA در ترکیه، برنامه جدید ورایزون و هشدار وودافون در اختیار خوانندگان است.
در بخش پرسه در رسانه این شماره داده‌های تاریک و ابهامات برنامه ششم در مجمع تشخیص بررسی‌ شده و آغاز سومین انقلاب صنعتی نیز موضوع مقاله آخرین شماره ماهنامه سال ۹۵ را تشکیل داده است.
دریافت فایل pdf نشریه ارتباطات شماره ۲۴۴
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz