افزایش ترابرد موفق تلفن همراه از ۳۳ درصد به ۶۳ درصد

افزایش-ترابرد-موفق-تلفن-همراه-از-33-درصد-به-63-درصد
معاون رگولاتوری گفت:‌ تعداد ترابردهای تکمیل شده در فرایند ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه (MNP) از ۳۳ درصد شهریور ماه سال جاری به ۶۳ درصد در بهمن ماه، افزایش داشته است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به اجرای طرح ترابرد پذیری، گفت: از زمان اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه (MNP )،۱۶۴ هزار و ۶۷۸ درخواست ترابرد از سوی مشترکین در سامانه مدیریت ترابردپذیری ثبت شده که از این تعداد ۸۰ هزار و ۱۴۵ ترابرد با موفقیت تکمیل شده است.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری افزود: در شهریور ماه سال جاری میزان درخواست های ترابرد تکمیل شده ۳۳ درصد بود که در پایان بهمن ماه به ۶۳ درصد افزایش یافته و همچنین میزان درخواست های ترابرد رد شده در شهریور ۲۴ درصد بوده که در پایان بهمن ماه به ۶/۴ درصد کاهش داشته است.
وی درباره وضعیت ترابردهای انجام شده دربهمن ماه گفت: تعداد درخواست های رد شده از سوی اپراتورها در بهمن ماه نسبت به ماه قبل از آن کاهش یافته و از ۷/۵ درصد به ۶/۶ درصد رسیده است و تعداد درخواست های ترابرد تکمیل شده نیز از ۵۹ درصد در پایان دی ماه به ۶۵/۷ درصد در پایان بهمن ماه افزایش یافته است که یکی از نشانه‌های بهبود عملکرد ترابردپذیری است.
فلاح جوشقانی تاکید کرد: ۳۰ درصد از درخواست‌های ترابرد ثبت شده از سوی متقاضیان لغو شده و ۱۶ درصد از درخواست ها نیز به دلیل موارد ۱۲ گانه در قواعد تجاری مانند عدم احراز هویت، عدم پرداخت صورتحساب و عدم رعایت ترابرد نظیر به نظیر (اعتباری به اعتباری یا دائمی به دائمی) رد شده‌اند.
وی ادامه داد : حدود ۲۳ درصد از درخواست های ترابرد نیز به علت پاسخ ندادن مشترک به پیامک تائید ارسالی از سوی مرکز مدیریت Time out شده‌اند که البته به دلیل آشنایی نسبی مشترکین با مراحل ترابردپذیری این آمار نسبت به ماه های گذشته کاهش داشته است
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz