فراخوان آمازون برای همکاری در پروژه الکسا

الکسا یک دستیار کنترل صوتی است که از سوی آمازون به بازار عرضه شده است و با صدای کاربر کار می‌کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، این غول دنیای کسب‌وکار اینترنتی اعلام کرده است که در چهار دانشگاه آمریکایی اقدام به پرداخت هزینه‌های یک سال دانشجویان مقطع دکترا در رشته هوش مصنوعی خواهد کرد.
این دانشجویان در زمینه‌های پردازش صدا و شناسایی اصوات با محققان الکسا همکاری خواهند کرد.
آمازون اعلام کرده است که از بین این دانشجویان افرادی را که بتوانند در پروژه‌های دیگر این شرکت نیز همکاری کنند، استخدام خواهد نمود.
دانشگاه‌های مد نظر آمازون به ترتیب، کارنگی ملون، کالیفرنیای جنوبی، جان هاپکینز و دانشگاه کانادایی واترلو هستند.
دوگ بومز معاون بخش فعالیت‌های توسعه‌ای الکسا در مصاحبه خود با رویترز گفت: ما قصد داریم میزان تحقیقات دانشگاهی را در زمینه پردازش زبان طبیعی افزایش دهیم و در این زمینه حق و حقوق تمام دانشجویان را نیز حفظ خواهیم کرد.
وی افزود: تمام مقالات و دستاوردهای دانشجویان در زمان همکاری با الکسا به نام خودشان ثبت شده و تمام حقوق مادی و معنوی آنها در اختیار دانشجویان خواهد بود.
دستیار کنترل صوتی الکسا یک دستگاه هوشمند است که با صدای کاربر کار می‌کند و می‌تواند کارهای شخصی نظیر پخش موسیقی، بررسی وضعیت آب‌وهوا و ترافیک را انجام دهد.
محققان دانشگاه کانادایی واترلو در حال کار بر روی این سامانه هستند تا بتوانند از آن برای تنظیم دمای محیط و تغییر دادن وضعیت تهویه منازل استفاده کنند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz