دولت خود را موظف می داند که هر ایرانی با هر قومیت و مذهبی را از حقوق شهروندی برخوردار کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت وظیفه دارد که همه ایرانیان با هر قومیت و مذهبی که در کشور زندگی می کنند باید از حقوق شهروندی برخورداد کنند، گفت: دولت با برنامه های مفصلی که برنامه ریزی کرده در حال کار بر روی اشتغال و معیشت مردم است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از خبرنگار اعزامی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان خراسان رضوی، دکتر محمود واعظی در شورای اداری شهرستان خواف، با بیان اینکه هرجا که جز مناطق محروم و کمتر برخوردار خدمتی صورت می گیرد خوشحال کننده است، گفت: یکی از تاکیدات مکرر جناب اقای روحانی چه قبل و چه بعد از انتخابات ریاست جمهوری رعایت حقوق شهروندی است و نظرشان این بوده که در همه بخش های مختلف احساس آرامش کنیم و هیچ تبعیض اقتصادی، قومیتی و دینی نداشته باشیم و این کشور متعلق به همه ماست و اگر کشور با مشکلی مواجه شود همه ما با مشکل مواجه می شویم و اگر کشور موفق شود همه ما به آن افتخار می کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: وظیفه دولت این است که همه ایرانیان با هر قومیت و هر مذهبی که در این کشور زندگی می کنند از حقوق شهروندی یکسان برخوردار شوند.
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به اینکه بحث دیگر دولت این است که ببینیم کجا در کشور مورد بی مهری واقع شده است و یا موقعیت جغرافیایی به گونه ای بوده که نتوانسته مانند نقطه ای برخوردار رشد کند، اظهار کرد: هفته گذشته گازرسانی به سیستان و بلوچستان توسط رییس جمهوری افتتاح شد ما می بینیم که چقدر برای این کار هزینه شده است به طوریکه برای بردن یک لوله گاز به یک روستا شاید ٣٠ برابر بردن یک لوله گاز در گیلان و مازندران باید سرمایه گذاری کنیم با اینحال دولت آن را در اولویت خود قرار داد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید ضمن تاکید بر اینکه شرایط جدیدی در کشور بوجود آمده تا دولت بهتر از گذشته بتواند عمل کند، خاطرنشان کرد: دولت با برنامه های مفصل خود در حال کار روی اشتغال و معیشت مردم نقاط مختلف است به طوریکه در دو ماهه قبل کارهای خوبی در دولت صورت گرفته است و امیدواریم در فرصت باقیمانده دولت آنچه که وزرا تعهد کرده اند را محقق کند.
دکتر واعظی سرمایه گذاری های انجام شده در حوزه زیرساخت شهرستان خواف را مناسب دانست و اظهار کرد: نسبت به ابتدای شروع به کار دولت ظرفیت انتقال داده سه برابر و پهنای باند دو برابر و تعداد مشترکین اینترنت سه برابر شده است. ضمن اینکه ۴۵ روستا نیز به اینترنت متصل شدند و از پنج شهر این منطقه سه شهر به نسل سوم و دو شهر نیز به نسل چهارم اینترنت دسترسی دارند.
وی افزود: برنامه هایی داریم تا پایان دولت یازدهم هرآنچه که تاکنون ظرفیت انتقال و پهنای باند ایجاد شده است را توسعه دهیم و چهار شهر از پنج شهر این منطقه به نسل چهارم تلفن همراه تجهیز شوند که میزان سرمایه گذاری ١٩ میلیارد ریالی باید انجام گیرد که در این بین ٣۵ روستا نیز در اولویت قراردارند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz