تحریم بودن را افتخار نمی دانیم بلکه افتخار داریم که تحریم ها را برداریم / اگر قرار است که ایران ساخته شود باید اختلافاتمان را کنار بگذاریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه اگر قرار است ایران را بسازیم باید اختلافاتمان را کنار بگذاریم، گفت: در تحریم بودن را افتخار نمی دانیم بلکه افتخار داریم که تحریم ها را برداریم و حقوق ملت را حفظ کنیم.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از خبرنگار اعزامی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان خراسان رضوی، دکتر محمود واعظی در شورای اداری شهرستان بجستان در جنوبی ترین نقطه خراسان رضوی گفت: در دولت بنا داریم تا به نقاط دور افتاده و کمتر برخوردار برویم که در گذشته مورد بی مهری واقع شده اند تا توجه ویژه ای به آنها صورت گیرد چراکه اعتقاد داریم ایران فقط تهران نیست و استان نیز فقط مرکز استان نیست و مطابق حقوق شهروندی هر هموطن در هر نقطه ای از کشور باید از حقوق مساوی برخوردار باشند و حتی اگر مثلا هموطنی در حاشیه کویر زندگی می کند باید از حقوق بیشتری برخوردار باشد.
وی با بیان اینکه دولت با همه محدودیت ها بخصوص در دو و نیم سال اول کار خود از نظر مالی و روابط خارجی با مشکلاتی مواجه بود که از دولت قبل به ارث رسیده بود، افزود: دولت بنابه فرافکنی و متهم کردن نداشت چراکه وقتی مردم به دولتی رای داده اند انتظار دارند مشکلاتشان حل شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فضای همکاری و همدلی که در کشور حاکم شده است، اظهار کرد: اگر قرار است ایران ساخته شود و نظام ما سرمشق مسلمانان باشد ابتدا باید اختلافات میان قوا را کنار بگذاریم و نمی توانیم بگوییم انقلاب اخلاقی و فرهنگی داریم اما هنوز خودمان درگیر اختلافات باشیم.
عضو کابینه تدبیر و امید با بیان اینکه به دلیل نزدیکی به زمان انتخابات جناح ها و دسته های سیاسی در کشور زیاد تخریب صورت می گیرد که در این خصوص دولت بنا نهاد که وارد این موضوعات نشود خاطرنشان کرد: چراکه معتقدیم یا باید کار بکنیم و یا باید به موضوعات مطرح شده جواب بدهیم.
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور در مورد فشارهایی که بخصوص در عرصه جهانی به کشور وارد شد اظهار کرد: افتخار نمی دانیم که تحریم باشیم بلکه افتخار داریم که تحریم ها را برداریم و حقوق ملت را حفظ کنیم و امروز تحریم ها برداشته شده و این افتخار را داریم که خودمان نفت رابه هرکس خواستیم بفروشیم درحالیکه در گذشته دیگران مشخص می کردند که فقط به ١١ کشور می توانیم نفت بفروشیم و پول آنرا فقط می توانیم غذا و دارو بخریم که این در شان مردم نبود و با هدایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری مذاکرات سخت شروع شد و سی ماه به طول انجامید و الان ٩٠ درصد مشکلات تحریم ها برداشته شده و در مورد بانک ها نیز با بانک هایی که تحت نفوذ آمریکایی ها هستند مزاحمت ایجاد می کنند و الان با بیش از ٨٠٠بانک بین المللی روابط کارگزاری امضا کردیم و با بانک های مرکزی کشورهای مختلف روابط کاری ایجاد کردیم.
دکتر واعظی با اشاره به اینکه برخی از گروه های سیاسی به دلیل مسایل انتخاباتی می خواستند برجام را به گونه ای دیگر مطرح کنند، تصریح کرد: در چنین فضایی رییس جمهوری جدید آمریکا می گوید که برجام به ضرر ماست و به قول رهبری آن که در آمریکا جدیدا بر سر کار آمده با بقیه فرق دارد و موضوع را صریح می گوید که برجام بدترین معاهده ایست که آمریکا آنرا امضا کرده است که البته این باعث تقویت ماست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امسال کشور وارد رونق اقتصادی شده، خاطرنشان کرد: امسال توانستیم ٧٠٠هزار شغل ایجاد کنیم که علامت خوبی اسن و اگر برای چهار و پنج سال آینده سالانه یک میلیون شغل ایجاد کنیم بیکاری انباشته شده از گذشته را می توانیم حل کنیم.
وی در مورد اقدامات انجام شده در شهرستان بجستان از توابع خراسان رضوی افزود: نسبت به دو نیم سال گذشته ظرفیت شبکه انتقال بجستان سه برابر و ظرفیت پهنای باند آن دو برابر شده است. ضمن اینکه از ۵٩ روستای این شهرستان ١۶ روستا به اینترنت پرسرعت متصل شده اند که تا پایان کار دولت همه روستاهای بالای ٢٠خانوار به اینترنت پر سرعت متصلمی شوند.
بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور از افتتاح نسل سوم و چهارم تلفن همراه تا یک هفته دیگر در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: ‌برای اینکار ۴١ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است که بنا داریم تا پایان کار دولت نسل سوم تلفن همراه را به شهرستان یونسی بیریم و ٣٨ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای اتصال ١٠ روستای دیگر به اینترنت هزینه شود.
عضو کابینه دولت یازدهم همچنین از در دست تاسیس بودن یک سایت فیبرنوری در مسیرهای بجستان به برداسکن و همینطور گناباد به بجستان اشاره کرد و تصریح کرد: امیدواریم گشایشی که در وضعیت اقتصادی کشور در حال بوجود آمدن است در زندگی مردم این شهرستان احساس کنید.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz