تولید نانورنگی برای کاهش شدت ورود امواج الکترومغناطیسی به منازل

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف موفق به ساخت رنگ نانویی ضد امواج الکترومغناطیسی برای کاهش شدت ورود امواج الکترومغناطیسی خارجی شدند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، دکتر علی زینلی، محقق طرح در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این رنگ نانویی ضد امواج الکترومغناطیسی اظهار کرد: با توجه به گسترش آلاینده‌های نوین ناشی از سبک زندگی و ایجاد عوارض بر روی بدن، یکی از معضلات امروزه بشر ایمن‌سازی و کاهش میزان آلاینده‌ها است.
وی افزود: در واقع امروزه آلودگی امواج الکترومغناطیس مانند موبایل، تلفن‌های بی‌سیم، مودم‌های وای فای منازل شخصی و همسایگان و دکل‌های مولد امواج در خارج از ساختمان، پیرامون ما را احاطه کرده است.
زینلی ادامه داد: رنگ نانویی ضد امواج یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب امواج الکترومغناطیس بوده و می‌توان از آن بر روی سطوح ساختمانی با لایه‌های نازکتری استفاده کرد و شدت ورود امواج الکترومغناطیس خارجی را کاهش داد.
محقق طرح با بیان اینکه این رنگ را از مشابه خارجی بازسازی کرده و نانوذرات را با گرافیت انبساط‌یافته عامل‌دار کردیم، تصریح کرد: این طرح با استفاده از تکنولوژی و ذرات نانویی توانسته بیشترین راندمان شیلدینگ امواج در دنیا را بدست آورد؛ به گونه‌ای که میانگین این راندمان‌ها از ۳۰ تا ۴۰ دسی‌بل است، اما راندمان رنگ تولیدی ما تا ۷۰ دسی‌بل هم بالا می‌رود.
وی با اشاره به اینکه این رنگ ۹۹ درصد ضد امواج الکترومغناطیس است،‌ گفت: در واقع با استفاده از این رنگ می‌توانیم محیط اتاق را واکسینه کرده و شدت امواج را کاهش دهیم.
زینلی با گلایه از عدم حمایت متولیان امر از این اختراع،‌ گفت: تمام هزینه‌های این اختراع توسط خودمان تامین شد و فرایند ساخت این رنگ حدود یک سال و نیم طول کشید.
محقق طرح از عرضه این رنگ به بازار در اردیبشهت‌ماه سال آینده خبر داد.
به گزارش ایسنا، رنگ نانویی ضد امواج الکترومغناطیسی حائز رتبه اول اختراع دانشجویی در اولین همایش روز فناوری سلامت شده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz