صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد ایجاد می‌شود

با تولید هزار و ۱۰۴ فناوری از سوی پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه درصدد راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری به منظور حمایت از تجاری‌ سازی فناوری‌های تولید شده است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، دانشگاه‌ آزاد اسلامی در طول سال‌های اخیر فعالیت‌های گسترده و متنوعی را درخصوص راه‌اندازی و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت انجام داده است، به گونه‌ای که در ۳ سال اخیر ۱۰۷ مرکز رشد ایجاد کرده است که در آنها هزار و ۱۱۵ هسته و واحدهای فناور و شرکت‌ دانش‌ بنیان نوع یک و دو مستقر شده‌اند.
بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده حدود هزار و ۱۰۴ محصول دانش‌بنیان در این مراکز علمی تولید و به مرحله نمونه‌سازی شده و تجاری سازی رسیده است.
به منظور حمایت از طرح‌های پژوهشی که قابلیت تجاری سازی دارند، دانشگاه آزاد اسلامی درصدد راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری‌ است.
در ادامه این روند، دکتر واشقانی فراهانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد نیز، برنامه مهم دانشگاه برای سال آینده را تاکید بر توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان، یعنی تاسیس مراکز رشد، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرده است.
به گفته وی، همچنین افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان نوع یک و دو در این مراکز رشد، از دیگر برنامه‌های اصلی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz