انتقاد از نشر غیرمجاز موسیقی دیجیتال/ الزام فعالان مجاز به اخذ ۵ مجوز

فعال بازار موسیقی دیجیتال گفت: در حالی که فعالان مجاز نشر موسیقی دیجیتال باید ۵ مجوز برای رسمیت فعالیت خود از وزارت ارشاد بگیرند، با فعالان غیرمجاز در این بازار برخورد قطعی و بازدارنده نمی‌شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، فرزام حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، از فعالیت سایت‌های غیرمجاز نشر موسیقی انتقاد کرد و گفت: در حالی که ارائه دهندگان مجاز موسیقی در فضای مجازی ملزم به اخذ مجوزهای متعدد برای ارائه این خدمت هستند، ارائه دهندگان غیرمجاز به راحتی در این بازار فعالیت می‌کنند.
این فعال بازار موسیقی دیجیتال تصریح کرد: ارائه دهندگان خدمات مجاز نشر دیجیتال باید ۴ مجوز از وزارت ارشاد بگیرند، تا احراز هویت شوند و سپس بتوانند نماد الکترونیکی اخذ کنند و امکان حضور مالی در این بازار را داشته باشند.
وی ادامه داد: با وجود مراحل نسبتا پیچیده اخذ ۵ مجوز، با کسانی که مجوز ندارند، برخورد سنگینی نمی‌شود.
حجازی تاکید کرد: مراحل متعدد اخذ مجوز باید به این معنا باشد که در صورت نداشتن مجوز امکان فعالیت وجود نداشته باشد.
این فعال بازار موسیقی دیجیتال پیشنهاد کرد با توجه به اینکه تعداد سایت‌های ارائه دهنده محتوای غیرمجاز در حوزه موسیقی زیاد و با توجه به زمان لازم برای برخوردهای قضایی امکان پگیری حقوقی تمام این فعالیت‌ها برای تعطیلی آنها وجود ندارد، بهتر است با ارائه دهندگان بزرگ غیرمجاز برخورد قطعی شود و سایت آنها از دسترس خارج شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz