برپایی ۱۱ کارگاه علمی در قالب حمایت از محققان خارج از کشور

57424804
برگزاری ۱۱ کارگاه علمی و تخصصی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در قالب حمایت از محققان و فناوران خارج از کشور برای برنامه‌های علمی کوتاه‌مدت انجام شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در جهت بهبود کیفیت و گسترش برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور از دعوت محققان، دانشمندان و فناوران برجسته خارج از کشور برای برنامه‌های علمی کوتاه مدت حمایت می‌کند.
این تصمیم به منظور استفاده از دانش و تجربیات اساتید و صاحبنظران ایرانی و غیر ایرانی مقیم خارج از کشور و در راستای توسعه علمی و فناوری در سطح ملی و بین‌الملل اتخاذ شده است.
سال ۹۵ از تعداد ۲۸ درخواست حمایت از محققان و فناوران خارج کشور برای برنامه‌های علمی کوتاه مدت تعداد ۱۱ درخواست توسط صندوق حمایت از پژوهشگران مصوب شد که بر این اساس ۱۱ ویژه‌برنامه علمی در قالب کارگاه آموزشی و تخصصی توسط محققان ایرانی خارج از کشور و اساتید برجسته خارجی در کشور برگزار شد.
بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، کارگاه بین‌المللی نور و مواد ساختار یافته به میزبانی دانشگاه علوم پایه زنجان و با همکاری فیزیک نظری ایتالیا، کارگاه بین‌المللی برهمکنش‌های بس ذره‌ای در نانوساختارهای گرافنی در دانشگاه مشهد، کارگاه ملی همایش پردازش سیگنال، کارگاه تخصصی پیشرفته‌ای اخیر در نظریه ریسمان و موضوعات مرتبط برخی از این عناوین هستند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz