پیام دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز تاسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی چهل و ششمین سال روز تاسیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) را تبریک گفت.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متن پیام به این شرح است:
امروزه قدرت و استقلال هر کشوری بر پایه پژوهش و تولید علم استوار است، لذا پژوهش به عنوان یکی از اساسی‌ترین نیازهای یک کشور برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه، از اهمیت ویژه­ای برخوردار می­باشد. توجه خاص و ویژه به پژوهش در کشورهای پیشرو در عرصه فناوری، نشان­دهنده اهمیت ویژه آن در پیشرفت و توسعه صنعتی و اقتصادی می­باشد. حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یک صنعت مولد، محرک و توانمندسازِ سایر صنایع بوده که در آن نقش پژوهش و نوآوری، از اهمیت مضاعف برخوردار است و می‌تواند موجب توسعه و ایجاد کسب و کارهای متعدد دانشی گردد.
دهم اسفند ماه سال ۱۳۹۵، مصادف با چهل و ششمین سالروز تاسیس مرکز تحقیقات مخابرات ایران به عنوان مهم­ترین نهاد اجرایی در حوزه پژوهش و توسعه فناوری بخش ICT فرصتی مغتنم برای گرامیداشت قدیمی­ترین نهاد پژوهشی حوزه ارتباطات در کشور می­باشد که با شایستگی، در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته ­است. این مجموعه با سوابق درخشان، خصوصاً فعالیت­های ارزنده در دوران دفاع مقدس و سازندگی، با ورود به جدیدترین عرصه‌های علمی و پژوهشی در بخش‌های ارتباطات نسل پنجم، داده­های عظیم، اینترنت اشیاء، موتور جستجوگر بومی، رایانش­ابری، ارتباطات نوری و رادیویی، امنیت فضای مجازی و … می­تواند نقش راهبردی در پیشرفت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایفا نماید.
اینجانب ضمن ارج نهادن به تلاش­های تمامی محققان و کارکنان پژوهشگاه و تبریک این روز میمون، ازخداوند­منان خواستار جایگاهی رفیع­تر برای آن مجموعه در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید می­باشم و انتظار دارم ضمن اکتساب و توسعه فناوری‌های نوین بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حرکت در لبه فناوری، بسترهای لازم در زمینه­های تجاری­سازی ایده­ها، زایش شرکت­های دانش­بنیان و حمایت و توسعه اشتغال پایدار را فراهم­ ­نماید.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz