بررسی ظرفیت‌ها و قابلیت­‌های اینترنت اشیاء

57307685
ظرفیت‌ها و قابلیت­‌های اینترنت اشیاء در دویست‌وچهل و نهمین جلسه کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، در این جلسه گزارش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره ظرفیت‌ها و قابلیت­‌های راه‌اندازی “اینترنت اشیاء (IOT) ” ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به تاثیرات مهم “اینترنت اشیاء (IOT)” در شکل‌گیری یک زیست بوم «اکوسیستم» نوین در فضای کسب‌وکار و فعالیت‌های اقتصادی در کشور، توجه به ابعاد فرهنگی- اجتماعی و جامعه شناختی این فناوری مورد تاکید قرار گرفته است.
پس از ارائه این گزارش، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهاهای خود پرداختند که اهم آن شامل تمرکز بر مؤلفه‌های بومی در بهره گیری از فناوری‌های نوین، خودداری از تقلید و حمایت از طرح‌های نوآورانه در این زمینه، بررسی “اینترنت اشیاء (IOT)” با نگاه آینده نگر، ترسیم راهبرد نظارت بر این فناوری در راستای کاستن از تهدیدها و تقویت فرصت‌ها، لزوم ارتباط و هم افزایی میان دستگاه‌های مسؤول، فراهم‌سازی زیرساخت‌ها به منظور پیشگیری از معضلات و مشکلات احتمالی، تمرکز بر مزیت‌های نسبی کشور در این زمینه و تطبیق همه برنامه‌ها با نقشه جامع علمی کشور و نقشه مهندسی فرهنگی است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz