نیمی از شرکتهای دانش بنیان در تهران هستند

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران گفت: بنا داریم فن بازار منطقه ای در تهران راه اندازی کنیم تا به صورت گسترده تر، فعالیت کند.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، اکبر قنبر پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در استان تهران صنایع مختلفی وجود دارد ولی استان ها محدود به صنعت خاصی هستند و فن بازارشان روی یک الی دو محور شکل گرفته است.
وی افزود: با توجه به اینکه عمده صنایع و شرکت های دانش بنیان در استان تهران هستند بنابراین، فن بازار این استان، باید ظرفیت بیشتری نسبت به سایر استان ها داشته باشد.
قنبرپور با بیان اینکه در استان تهران پراکندگی بیشتر است و طبیعتا باید پوشش دهی حوزه ای بیشتری در فن بازار داشته باشیم، گفت: بنا داریم تا پایان امسال فن بازار منطقه ای در تهران را راه اندازی کنیم.
وی در خصوص فن بازار منطقه ای استان تهران گفت: در تهران بیش از یک کارگزار خواهیم داشت و در کنار آن مرکز فن بازار نیز حضور دارد و به صورت تدریجی اقدامات واگذار می شود؛ به دلیل اینکه بیش از ۵۰ درصد شرکت های دانش بنیان در تهران حضور دارد باید فن بازار استان تهران گسترده تر باشد.
قنبرپور خاطر نشان کرد: باید فن بازار از نقش عملیاتی به سازماندهی و تشکیلات تبدیل شود و به صورت عملی اقدام کنیم.
وی تاکید داشت: فن بازارها برای تسهیل فعالیت‌های توسعه فناوری، شفاف‌سازی و تقویت بازار فناوری در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
رئیس مرکز فن بازار ملی ایران با بیان اینکه فن بازار محلی برای مبادلات فناوری است، افزود: در بازار فناوری فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به «عرضه‌کنندگان»، «متقاضیان»، کارآفرینان» و «سرمایه‌گذاران» دارند. درضمن ارائه‌ مشاوره در خصوص مراحل انتقال فناوری در فن بازار صورت می گیرد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz