رونمایی از ۱۰ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد و سازمان بسیج علمی و فناوری

در چهارمین جشنواره «جهادگران علم و فناوری»، ۱۰ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور رونمایی می‌شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، افتتاحیه چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری صبح امروز با حضور امیر شمع‌خانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، سردار علی فضلی جانشین فرمانده کل بسیج، قدیانی رئیس سازمان بسیج علم و فناوری و مرتضی اشراقی به نمایندگی از سیدحسن خمینی عضو هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
در این جلسه میرزاده با بیان اینکه ورود به اقتصاد دانش‌بنیان برای دانشگاه آزاد هم به واسطه سیاست‌های کلی نظام و هم به واسطه فرامین مقام معظم رهبری صورت گرفته است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد با توجه به کاهش درآمدهای شهریه‌ای، برای ادامه حیات خود نیازمند ورود به فعالیت‌های مربوط به دانش‌بنیان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی وابستگی دانشگاه به شهریه طی سه سال اخیر، افزود: بیش از نیمی از ۱۱۰۴ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد یا تجاری شده‌اند و یا در آستانه انعقاد قرارداد هستند.
در ادامه این جلسه دکتر قدیانی، رئیس سازمان بسیج علم و فناوری اظهار کرد: دو هدف اصلی سازمان بسیج علم و فناوری تهیه پایگاه داده نیازمندی‌ها و توانمندی‌های کشور است.
رئیس سازمان بسیج علم و فناوری افزود: تاکنون ۳۸۰ هزار واحد صنعتی در سراسر کشور شناسایی شده و در این پایگاه داده گردآوری شده است.
وی با بیان اینکه ورود بسیج به عرصه علم با فرمان مقام معظم رهبری صورت گرفته است، گفت: همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه صورت گرفته است. در زمان مدیریت جدید دانشگاه آزاد همکاری مناسبی بین این دو نهاد شکل گرفت که منجر به انعقاد تفاهمنامه و برگزاری مشترک این جشنواره شده است.
قدیانی تصریح کرد: در این جشنواره ۱۰ محصول دانش‌بنیان دانشگاه آزاد و سازمان بسیج علم و فناوری رونمایی می‌شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz