تصاحب رتبه سوم مسابقات ملی کمیکار توسط دانشگاه آزاد آبادان

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه آزاد اسلامی آبادان گفت: در مسابقات ملی کمیکار تیم دانشگاه از میان ۳۴ تیم شرکت‌کننده به مقام سوم کشوری دست پیدا کرد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، دکتر شاهین راد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تیم کمیکار (ماشین‌های شیمیایی) دانشگاه آزاد اسلامی آبادان در یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار که سوم و چهارم اسفندماه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در بابلسر برگزار شد، از میان ۳۴ تیم شرکت‌کننده موفق به کسب مقام سوم کشوری شد.
وی افزود: در مسابقات کمیکار هدف آن است که با استفاده از آب یا مواد شیمیایی ماشینی طراحی شود که هیچ آلودگی برای محیط زیست نداشته باشد؛ درواقع هدف مسابقات تولید سوخت پاک و احیای محیط‌زیست و هوای پاک است.
معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه آزاد اسلامی آبادان با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد آبادان تاکنون پنج بار در این مسابقات شرکت کرده است، تصریح کرد: تیم دانشگاه ماشینی ساخته بودند که متشکل از ۶ باتری بود که این باتری‌ها با سوخت منیزیم و مس کار می‌کردند. این سیستم در نهایت دی اکسید کربن اندکی تولید می‌کند که برای محیط زیست خطری ندارد. از این سیستم ۱۲ ولت انرژی دریافت می‌شود و با استفاده از این انرژی ماشین حرکت می‌کند.
راد تصریح کرد: ماشین طراحی‌شده یک سیستم ترمز نیز دارد که از یک مخزن فشار تشکیل شده است. گاز خروجی از این مخزن نیز مقدار اندکی هیدروژن است که برای محیط زیست خطری ندارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz