دیدار دکتر واعظی با معاون نخست وزیر و وزیر انرژی روسیه

دیدار دکتر واعظی با معاون نخست وزیر و وزیر انرژی روسیه
ایلگور شووالف معاون نخست وزیر روسیه و الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه به همراه هیات همراه با دکتر واعظی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات کشورمان در زمینه توسعه بیشتر همکاری های دوجانبه دیدار وگفتگو کردند.
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی پس برگزاری جلسه مشترک میان معاون اول نخست وزیر و وزیر انرژی روسیه و هیات همراه در جمع خبرنگاران حاضر و درباره موضوعات مورد بحث در این جلسه توضیح داد.
دکتر واعظی در این جلسه ضمن اشاره به توسعه روابط کشورمان با کشورهای اوراسیا گفت: امروز مذاکرات خوبی با جناب آقای شوالف معاون اول نخست وزیرفدراسیون روسیه و دو وزیر انرژی و اوراسیا داشتیم که فرصت خوبی برای تبادل نظر برای همکاریها ی بیشتر فراهم آمد.
وی درخصوص نتایج این مذاکرات افزود: دو اقدام بسیار مهم انجام شد، اول کلنگ زنی چهار واحد نیروگاهی در بندرعباس توسط وزیر نیروی کشورمان و وزیر انرژی روسیه که روز گذشته صورت گرفت و دیگری پروژه مهم دیگری که درگذشته توافق شده بود برای موافقت نامه تجارت آزاد میان ایران و پنج کشور اوراسیا که پیشرفتهای بسیار خوبی داشته ایم وهفته آینده برای نهایی کردن این موافقت نامه ها هیات دیگری از ایران به مسکو خواهد رفت که تحول زیادی در روابط تجاری ایران و پنج کشور اوراسیا به ویژه فدراسیون روسیه به وجود می آورد را نهایی کنیم.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات ضمن اشاره به روابط خوب میان ایران وروسیه گفت: از سال گذشته خوشبختانه روابط تجاری ما گسترش پیدا کرده به نحوی که ۸۰ درصد رشد در روابط تجاری داشتیم و کمیسون اقتصادی بسیار موفقی را طی چند ماه گذشته برگزار کردیم.
وی ضمن تاکید بر در روابط دو جانبه دربخشهای مختلف مانند بیمه، بانک و گمرک گفت: ۲۹ سند همکاری بین ایران و کشور روسیه طی دوسال گذشته به امضا رسیده و روی اسناد باقی مانده که اسناد زیربنایی هست با آقای شوالف توافق کردیم که برای نهایی کردن آنها مذاکراتی صورت پذیرفت.
دکتر واعظی در زمینه واگذاری پروژه های دیگر به روسیه اشاره کرد و گفت: علاوه بر توافقات ذکرشده، واگذاری پروژه های بزرگ برقی کردن راه آهن گرمسار – اینچه برون از موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و تسریع در آن مورد مذاکره قرارگرفت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان ضمن خوشنودی از ارتقاء همکاری های دوجانبه در موضوعات مختلفی همچون تجارت، کشاورزی، اقتصادی، گردشگری گفت: در مجموع فعالیتهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، علمی، تجاری مسیر خود را طی کرده و به روابط مان بین ایران و کشور روسیه خوش بین هستیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz