فاز جدید همکاری های پستی ایران و اتریش

فاز-جدید-همکاری-های-پستی-ایران-و-اتریش
عضو هیات مدیره پست اتریش در راستای اجرایی شدن یادداشت تفاهم نامه همکاری های پستی با رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد .
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نشستی که پیتر اوموندوم عضو هیات مدیره پست اتریش روز گذشته بیست و ششم بهمن ماه جاری با مهندس مهری رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست داشت طرفین درخصوص اجرایی شدن یادداشت تفاهم همکاری های پستی منعقده بین دو کشور و دیگر موضوعات مختلف پستی با هم گفت و گو کردند.
مهندس مهری ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و خدمات پست ایران، به پتانسیل های خوب پست ایران برای قرار گرفتن به عنوان هاب پستی منطقه جهت ترانزیت زمینی و هوایی مرسولات پستی اشاره کرد.
رییس هیات مدیره به ارایه خدمات نوین پستی در کشورمان اشاره کرد و افزود: با ورود فناوری اطلاعات به بخش پست و گسترش روزافزون آن بخش قابل توجهی از خدمات پستی در ایران به صورت الکترونیکی عرضه می‌شود.
وی اهمیت سرویس بازار الکترونیک و خرید و فروش اینترنتی را برای پست ایران برشمرد و اظهار داشت: این سرویس از سرویس های راهبردی شبکه پستی است که توسعه آن با جدیت دنبال می شود.
رییس هیات مدیره با تاکید بر این که با کاهش پست نامه ها پست های دنیا باید بر توسعه خدمات کالا محور و پست لجستیک تمرکز نمایند بیان داشت: پست ایران کوشیده است تا با شناسایی نیازهای صاحبان صنایع و واردکنندگان کالا با توسعه خدمات انبارداری، بسته بندی، حمل و توزیع کالاها ، پاسخگوی بخش صنعت باشد و خدمات جدیدی را به طیف خدمات پستی بیافزاید.
مهندس مهری از ایران به عنوان یکی از مجرب ترین و متخصص ترین کشورها در زمینه کد پستی نام برد و گفت: با توجه به اجرای طرح کلان ملی GNAFبا متولی گری پست،تولید و توسعه کدپستی و استقرار و پیاده سازی GNAF برای سایر کشورها از توانمندی های پست ایران به شمار می رود.
وی در همین ارتباط بر امکان مشارکت سازنده با پست اتریش در زمینه توسعه بخش تجارت الکترونیک از طریق فراهم نمودن زیرساخت های فیزیکی، مالی و الکترونیکی، ایجاد زیرساخت های لازم برای راه‌اندازی پست لجستیک و همچنین توسعه پست مستقیم، کدپستی و بانک‌های اطلاعاتی در چهارچوب یادداشت تفاهم‌های منعقده تاکید کرد.
مهندس مهری در بخش دیگری از سخنانش خواستار استفاده از تجربیات پست اتریش در زمینه مدیریت مبادله امانات و بسته های کوچک، استفاده از قابلیت ها و امکانات ترانزیتی اتریش برای ترانزیت مرسولات ایران در سطح اروپا با نرخ توزیع پایین و استفاده از خدمات مشاوره‌ای برای راه اندازی پست لجستیک و سیستم انتقال وجوه در کشور بین بانک‌ها و خرده فروشان شد.
وی همچنین خواستار انعقاد قرارداد همکاری با پست اتریش در فازهای کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه‌های همکاری مورد علاقه دو طرف شامل انتقال وجوه، لجستیک، ترانزیت، بازاریابی مستقیم و تجارت الکترونیک همراه با ارائه برنامه زمانبندی شد.
در ادامه اوموندوم به تشریح توانمندی‌ها و قابلیت‌های پست اتریش پرداخت.
وی با بیان اینکه فعالیت پست اتریش بر روی امانات و بسته بندی متمرکز می باشد افزود: پست نامه ها در این کشور هر ساله رو به کاهش است؛از این رو بر روی توسعه خدمات جدید از جمله پست لجستیک سرمایه گذاری شده است.
عضو هیات مدیره پست اتریش به نقاط مشترک دو کشور برای توسعه همکاری‌های پستی در زمینه ایجاد هاب پستی، تجدید ساختار بخش تجزیه و مبادلات،ارائه اطلاعات در زمینه بازاریابی مستقیم در پست اتریش و شناسایی قابلیت‌های پست کشورمان در این زمینه، بازار و علائق پست ایران برای راه اندازی پست لجستیک اشاره کرد.
وی با بیان این که ایران می تواند از امکانات هاب ترانزیتی اروپا در وین با نام یورودیس جهت ترانزیت مرسولات ایران در سراسر اروپا و ترانزیت مرسولات اروپا به کشورهای همسایه ایران استفاده نماید درخصوص ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های مورد علاقه پست ایران با توجه به نیازمندی‌های آن و سرمایه گذاری برای تاسیس یک شرکت مشترک جهت انجام عملیات مختلف پستی اعلام آمادگی نمود.
براساس این گزارش پیتر اوموندوم و هیات همراه در جریان سفر به ایران از منطقه ۱۵ پستی بازدید کردند.
بازدید از مرکز فناوری اطلاعات و فرودگاه امام خمینی (ره) از دیگر برنامه های هیات اتریشی به ایران است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz