ابراز نگرانی شرکت چینی از تبعات تحریم های ضد ایرانی دولت آمریکا

139507071318135958781334
شرکت چینی زد تی ای که در زمینه تجهیزات مخابراتی فعال است هشدار داد که انتظار دارد تبعات ناشی از متهم شدن به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران، بر نتایج مالی این کشور تاثیر بگذارد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم به نقل از رویترز، شرکت چینی زد تی ای که در زمینه تجهیزات مخابراتی فعال است روز سه شنبه هشدار داد که انتظار دارد تبعات ناشی از متهم شدن به نقض تحریم های آمریکا علیه ایران، بر نتایج مالی این کشور تاثیر بگذارد.
دولت آمریکا در ماه مارس به دلیل نقض ادعایی تحریم ها، شرکت زد تی ای را با اعمال برخی از شدیدترین محدودیت های صادراتی به آمریکا تحریم کرد. از آن زمان تاکنون دولت آمریکا با اجرای معافیت های موقتی، از اجرای این تحریم ها خودداری کرده است. زمان این معافیت ها قرار است بعد از ۲۷ فوریه منقضی شود.
زد تی ای در اظهاریه ای به بورس شنژن نوشت: «شرکت به شکلی فعالانه در حال همکاری و مکاتبه با وزارتخانه های دولتی مرتبلط آمریکاست تا تحقیقات به نتیجه برسد.»
«نتیجه مصالحه هنوز مشخص نیست اما احتمالا تاثیر قابل توجهی بر شرایط مالی و نتایج عملیات شرکت خواهد داشت.»
اگر مصالحه ای بین این شرکت با مقامات آمریکایی صورت نگیرد یا معافیت از اجرای تحریم ها تا قبل از انقضای معافیت قبلی، تمدید نشود، عرضه کنندگان آمریکایی از همکاری با شرکت زد تی ای ممنوع خواهند شد که این می تواند بخش عمده ای از زنجیره تامین تجهیزات این شرکت چینی را با مشکل مواجه کند. زد تی ای حدود یک سوم تجهیزات خود را از شرکت های آمریکایی تامین می کند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz