با ۳۱ دستاورد محیط زیستی دانشگاه شریف آشنا شوید

2307819
دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه شریف گفت: در نمایشگاه دستاوردهای مدیریت سبز دانشگاهها در مجلس ۳۱ دستاورد محیط زیستی این دانشگاه ارائه شده است.به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، عبدالرسول پرهیزگار شریف در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری از ۲۴ بهمن ماه در مجلس شورای اسلامی ویژه نمایندگان برگزار شده است و تا ۲۷ بهمن ماه ادامه دارد.
وی افزود: در این نمایشگاه ۱۵ دانشگاه دستاوردهای محیط زیستی خود را ارائه کرده اند.
دبیر شورای راهبری مدیریت سبز در دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: طرح های ارائه شده این دانشگاه در نمایشگاه در دو محور فعالیت های اجرایی و پژوهش های کاربردی است.
پرهیزگار شریف اظهار داشت: طرح های ارائه شده این دانشگاه در نمایشگاه در حوزه انتقال تکنولوژی سیستم ها، صرفه جویی انرژی، مصرف انرژی و مدیریت پسماندها است.
وی عنوان کرد: در این نمایشگاه جزئیات طرح های این دانشگاه با عناوین مدیریت پساب ها و پسماندهای خطرناک شیمیایی و آزمایشگاه ها در دانشکده شیمی، تصفیه با فرآیند طبیعی با استفاده از کرم خاکی، نیروگاه خورشیدی دانشکده برق، سیستم ترکیبی انرژی های تجدید پذیر دانشکده مهندسی انرژی، مدیریت هوشمند انرژی در دانشکده مهندسی انرژی و پالایش آنلاین مصرف انرژی ارائه شد.
دبیر شورای راهبری مدیریت سبز در دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: از دیگر طرح های ارائه شده این دانشگاه در نمایشگاه دستاوردهای مدیریت سبز دانشگاه ها و موسسات آموزشی استقرار پنل های فتو ولتائیک و تکنولوژی ردیاب خورشیدی، دستگاه CHP های خورشیدی، مولد مقیاس کوچک تولید همزمان برق و حرارت، سیستم آبگرمکن های خورشیدی خوابگاه شهید احمدی روشن و خودرو برقی توسن دانشگاه است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz