افزایش خدمات شبکه های اجتماعی در نقشه های گوگل

گوگل برخی قابلیت های شبکه های اجتماعی را به خدمات نقشه خود افزوده که به کاربران امکان می دهد فهرستی قابل جستجو از موقعیت جغرافیایی اماکن محبوب خود را بر روی نقشه گوگل به اشتراک بگذارند.به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از آرس تکنیکا، کاربران از مدتها قبل می توانستند موقعیت جغرافیایی نقاط مهم را در نقشه گوگل علامت بزنند، اما حالا عموم کاربران می توانند این فهرست ها را که به سلیقه خود تهیه کرده اند به اشتراک گذاشته و دیگر کاربران را از این فهرست ها و جزئیات آنها مطلع کنند.
خدمات یاد شده از طریق نسخه موبایلی برنامه نقشه گوگل در دسترس است و افراد می توانند فهرست های تهیه شده خود را در دسترس دوستان و اقوامشان قرار دهند.
گوگل از چند ماه قبل در حال آزمایش این خدمات بود و آن را در دسترس عده معدودی قرار داده بود که از جمله آنها می توان به برخی کاربران خاص همکار گوگل و افرادی مشارکت کننده در توسعه نقشه های گوگل اشاره کرد.
برای استفاده از این خدمات کافیست کاربر با دوبار لمس نقطه ای بر روی نقشه آن را علامت بزند. سپس با یک بار لمس نقطه علامت زده شده گزینه ذخیره را انتخاب کند. با این کار چند فهرست از پیش طراحی شده توسط گوگل نمایش داده می شود که از جمله آنها می توان به محل های مورد نظر برای بازدید، محل های ستاره زده شده و محل های محبوب اشاره کرد.
کاربر می تواند موقعیت مورد نظر را در یکی از این فهرست ها بگنجاند یا فهرست جدیدی ایجاد کرده و از عناوین شخصی برای آنها استفاده کند. محتوای این فهرست ها در منوی نقشه گوگل و در پوشه اماکن شما قابل مشاهده است. در هر یک از این فهرست ها گزینه به اشتراک گذاری موجود است که ایجاد لینک به اشتراک گذاری و ارسال به شبکه های اجتماعی را ممکن می کند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz