بیش از ۲۰ میلیارد ابزار به اینترنت وصل می شوند

با پیشرفت فناوری های ارتباطی و همه گیرشدن پدیده اینترنت اشیا تعداد ابزار متصل به شبکه های ارتباطی از ۸.۴ میلیارد وسیله در سال ۲۰۱۷ به ۲۰.۴ میلیارد وسیله در سال ۲۰۲۰ افزایش می یابد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، به نقل از آی تی پی، یافته های موسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می دهد که چین، آمریکای شمالی و اروپای غربی به مهد استفاده از اینترنت اشیا مبدل می شود و ۶۷ درصد از محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا در این بخش از جهان نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
بزرگترین بخش از این ابزار مربوط به محصولات مصرفی شهروندان عادی است که ۵.۲ میلیارد وسیله را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص می دهد. ۳.۱ میلیارد ابزار مبتنی بر اینترنت اشیا هم مربوط به صاحبان مشاغل خواهد بود.
به گفته پیتر میدلتون مدیر امور تحقیقاتی گارتنر، استفاده از خدمات اینترنت اشیا در سیستم های خودکار، تلویزیون های هوشمند، ست تاپ باکس ها، ابزار اندازه گیری، خودروها، لوازم خانگی، دوربین های امنیتی و … رشد پرشتابی خواهد داشت.
در حوزه کسب و کارهای تخصصی نیز تولید حسگرهای مختلف اندازه گیری و پردازش اطلاعات، موقعیت یابی، ابزار کمکی انجام مراقبت های درمانی و … با استفاده از محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا شتاب فراوانی خواهد گرفت. از سال ۲۰۱۸ محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا برای ساخت ساختمان های هوشمند نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.
همچنین پیش بینی می شود با گذشت زمان هزینه استفاده از چنین ابزاری کاهش یابد و در نتیجه استفاده از آنها بیشتر و بیشتر خواهد شد. صرف هزینه در این حوزه در سال ۲۰۱۷ در حدود ۲۷۳ میلیارد دلار پیش بینی شده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz