اجرای طرح صیانت کودک و نوجوان با حمایت وزارت ICT

طرح صیانت کودک و نوجوان با حمایت وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش به صورت پایلوت در برخی مدارس و به زودی برای تمام مدارس کشور اجرا خواهد شد.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، نصراله جهانگرد در مراسم بهره برداری از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات گفت: در حال حاضر در کشور با رشد ۷۰ درصدی محتوای خدمات ویدیویی در کشور مواجه هستیم و توسعه این خدمات نیز از اهداف شبکه ملی اطلاعات است.
وی با اشاره به گزارشی که در هفته دولت نیز ارایه شده بود، گفت: مقرر بود شبکه ملی اطلاعات در ۳ مرحله انجام شود. فاز اول شبکه هفته دولت رونمایی شد و امروز نیز مرحله دوم شبکه یعنی فاز رشد افتتاح می شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه خدمات فاز دوم در چهار مرحله برای جامعه فراهم شده، افزود: اهداف مهم فاز دوم از دید کاربران شامل افزایش پوشش دسترسی پهن‌باند، افزایش محتوا و خدمات دیجیتال جدید، افزایش کیفیت خدمات و مقرون به صرفه بودن دسترسی به محتوا و خدمات داخلی میشود.
وی با اشاره به ابلاغ سند الزامات افزود: با انجام پروژه هایی در زمینه زیر ساخت ظرفیت ترافیک کل کشور به ١٠ هزار گیگابیت بر ثانیه برسد که به طور متوسط همه کاربران به سرعت ٢ مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند که البته در LTE این سرعت تا ٢٠ مگابیت بر ثانیه نیز قابل افزایش است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz