اخذ مجوز راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی تا پایان سال

مدیر دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد ضمن بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد خدمات مختلف مالی را به شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران ارائه می‌کند از اخذ مجوزهای لازم برای راه‌اندازی صندوق تا پایان سال خبر داد.به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، داوود ثمری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: طرح راه‌اندازی این صندوق در کارگروه صندوق پژوهش وفناوری ذیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که وظیفه صدور مجوز های لازم را دارد، دو مرتبه عنوان شده و اصلاحاتی نیز صورت گرفته است.
مدیر دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت صندوقی جامع راه‌اندازی خواهد شد که می‌تواند خدمات مختلف مالی را به شرکت‌های دانش بنیان و پژوهشگران ارائه کند.
وی ادامه داد: ارائه تسهیلات به صورت وام‌های مدنظر، صدور ضمانتنامه برای طرح‌های تحقیقاتی و محصولات فناوران (به عنوان یکی از مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های فناور) و مشارکت در سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر و انجام فعالیت‌های مرتبط با وی سی از جمله حمایت‌هایی است که از طریق این صندوق برای واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
ثمری با بیان اینکه در فاز اول، نمایندگی این صندوق در چند استان راه‌اندازی خواهد شد، گفت: استان‌های تهران، قزوین، اصفهان، فارس و خوزستان سهم آورده‌ای در صندوق دارند از این رو در فاز اول نمایندگی این صندوق در این استان‌ها راه‌اندازی می‌شود.
مدیر دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اگر عملکرد این صندوق مثبت و قابل دفاع باشد نمایندگی‌های آن را به کل کشور تصری خواهیم داد تا هزار هسته و واحد فناور و شرکت‌ دانش‌بنیانی که در ۱۰۷ مرکز رشد فعالیت می‌کنند از منافع صندوق منتفع شوند.
وی با بیان اینکه بحث تامین مالی را در شرکتهای دانش بنیان و هسته‌های فناور از طریق این صندوق در دانشگاه آزاد راهبری می‌کنیم، ‌افزود: هدفمان این است که قبل از سال ۹۶ بتوانیم مجوز تاسیس را بگیریم و عملیات راه‌اندازی را از ابتدای سال ۹۶ آغاز کنیم تا واحدها و هسته‌های فناور در سال ۹۶ از خدمات صندوق استفاده کنند.
ثمری توضیح داد: در واقع بعد از صدور مجوز، سازوکارها و عملیات اجرایی را که بر اساس بیزینس مدل در نظر گرفتیم آغاز خواهیم کردیم و پس از آن هیات مدیره، عوامل اجرایی، فضای در اختیار صندوق، ثبت شرکتها و تامین منابع مشخص می‌شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz