گردش مالی ۸۰۰ میلیاردی در پارک علم‌وفناوری تهران

رئیس پارک علم و فناوری تهران اعلام کرد: گردش مالی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری تهران بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان در سال است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدجعفر صدیق روز یکشنبه، ۱۷ بهمن ماه در مراسم رونمایی و فن‌بازار پارک علم و فناوری تهران گفت: انتخاب محصولات برای رونمایی، از پروسه پیچیده‌ای برخوردار است؛ چراکه ما هر دستاوردی را رونمایی نمی‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه محصولات رونمایی‌شده باید دارای دو ویژگی باشند، اظهار کرد: محصولاتی که از طریق تحقیق و توسعه و مهندسی معکوس تولید شده باشند و همچنین به بازار رسیده باشند، در پروسه رونمایی قرار خواهند گرفت.
صدیق ادامه داد: بر این اساس ۲۵ محصول از سوی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری تهران برای رونمایی اعلام آمادگی کردند که طی داوری ۱۰ محصول برای رونمایی انتخاب شدند.
رئیس پارک علم و فناوری تهران با اشاره به موفقیت‌های شرکت‌های مستقر در این پارک، خاطرنشان کرد: گردش مالی شرکت‌های مستقر در این پارک فناوری ۸۰۰ میلیارد تومان در سال است.
وی همچنین یادآور شد: در پارک برای دانشجویان دانشگاه تهران که توانایی ایجاد شرکت‌های فناوری را داشته باشند، زمینه‌ای را فراهم می‌کنیم تا بتوانند شرکت‌های خود را ایجاد کنند.
صدیق همچنین اعطای گرنت به محققان را از دیگر برنامه‌های این پارک علم و فناوری دانست و اظهار کرد: ما تاکنون مبلغ ۵ میلیارد تومان در قالب گرنت اعطا کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه برنامه ما این است که گرنت‌ها را به ۸۰۰ نفر اعطا کنیم، تصریح کرد: محدودیت‌های مالی و فضایی از جمله چالش‌های ما برای اعطای گرنت است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz