سهم ۱۵ درصدی مصرف دیتای موبایل توسط ایرانی‌ها در جهان/ متوسط سرعت ۴G در ایران ۱۲ مگ است

مدیرعامل اپراتور اول گفت: متوسط سرعت اینترنت ۴G در ایران ۱۲ مگ است که در صورت حمایت وزیر ارتباطات تعهد می‌کنیم در زمینه سرعت ۴G در ۱۰ جایگاه اول دنیا قرار بگیریم.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، وحید صدوقی در مراسم رونمایی از پروژه‌های اپراتور اول به مناسبت دهه فجر اظهارداشت: همراه اول تاکنون ۸۵ میلیون و ۶۰۰ هزار سیمکارت واگذار کرده و سهم ۵۸ درصدی در بازار سیمکارت ایران دارد.
مدیرعامل همراه اول افزود: در برنامه ۵ ساله همراه اول که به پایان این برنامه نزدیک شده‌ایم ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شبکه همراه اول انجام شده است.
وی ادامه داد: در بخش نوسازی شبکه نیز علیرغم محدودیت‌های تحریم وندورهای اروپایی از جمله اریکسون و نوکیا را حفظ کرده‌ایم.
وی با اشاره به آماری از نسبت استفاده دیتا در ایران و جهان گفت: ایران یک درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده و سهم استفاده دیتا در ایران نسبت به جهان ۱٫۸ درصد است که معادل ۰٫۶ درصد در تولید ناخالص داخلی می‌شود.
صدوقی اضافه کرد: این در حالی است که ترافیک سالانه دیتا در جهان ۴۰۰ هزار تتابایت بوده اما در ایران این رقم ۶۰۰ هزار تتابایت بود و به معنای سهم ۱۵ درصدی ایران از ترافیک دیتای موبایل جهان است.
مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه سهم ترافیک دیتای ایران از ترافیک دیتای جهان متناسب با جمعیت ایران نیست، گفت: رقم فعلی مصرف دیتا در ایران باید ۱۷ برابر شود و از ۶۰۰ تتابایت به ۱۰ هزار بایت افزایش یابد.
صدوقی همچنین رتبه ایران در ارائه نسل چهارم موبایل را ۷۱ عنوان کرد و گفت: متوسط سرعت اینترنت ۴G در ایران ۱۲ مگابیت بر ثانیه است که در صورت حمایت وزیر تعهد می‌کنیم در بحث سرعت ۴G به ۱۰ جایگاه اول دنیا برسیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz