جایگاه مناسبی در صدور خدمات فنی مهندسی داریم

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: باید از ظرفیت‌های بزرگ خدمات فنی مهندسی کشور در بحث صادرات با توجه به توافقات صورت گرفته استفاده شود.
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، رسول سرائیان در جلسه شورای اداری استان زنجان با بیان اینکه خوشبختانه وضعیت ارتباطات استان زنجان در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد، اظهار کرد: در حال حاضر همه دستگاه‌های دولتی کشور مجهز به فیبرنوری مستقل شده‌اند و مخابرات این آمادگی را دارد تا به کسانی که نیاز به فیبرنوری دارند خدماتی با زیرساخت‌های امن و ظرفیت نامحدود ارائه دهد.
وی ادامه داد: همه نیازهای اپراتورهای کشور از طریق لینک‌های زیرساختی تامین شده است و در استان زنجان نیز اپراتورها وضعیت بسیار مطلوبی را ایجاد کرده‌اند، به طوری که این وضعیت موجب رقابت و ارائه سرویس‌های متنوع به مشترکان شده است.
سرائیان با تاکید بر اینکه کشور جایگاه بسیار مناسبی در بحث صدور خدمات فنی مهندسی پیدا کرده است، اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار بزرگی در کشور در بحث صدور خدمات فنی و مهندسی در بحث اجرایی وجود دارد که با صادر کردن این خدمات می‌توانیم موجبات کسب تجربه‌های بین‌المللی برای جوانان را فراهم کنیم و از طرفی ایجاد کسب و کار در این بخش را داشته باشیم و از برکات برجام هم در این امر بیشتر استفاده کنیم.
این مسئول ضمن درخواست از مسئولان نهادهای مختلف دولتی مبنی بر همکاری با شرکت مخابرات برای اجرایی کردن سریع پروژه‌ها، تاکید کرد: با همکاری دستگاه‌های دولتی با شرکت مخابرات در امور نصب سایت، فیبرکشی و دریافت مجوز، این شرکت می‌تواند با تمرکز بر بخش امکانات و تجهیزات، پروژه‌ها را با سرعت بیشتری پیش ببرد.
در ادامه این جلسه، معاون شرکت ایرانسل با بیان این موضوع که سرمایه‌گذاری‌های زیادی در استان زنجان در امر پوشش نسل جدید تلفن‌های همراه انجام شده است، گفت: در جهت افزایش دسترسی مردم به خدمات اینترنتی و نسل جدید تلفن‌های همراه و توسعه شبکه‌های ارتباطی به فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری‌های کلانی در استان زنجان انجام شده است.
منصوری ادامه داد: در استان زنجان ۳۷۵ هزار مشترک فعال ایرانسلی وجود دارد و ۲۳۲ سایت نسل ۲ اینترنت و ۲۰۷ سایت نسل ۳ و ۴ اینترنت در این استان فعال است. همچنین پوشش نسل ۳ در ۷ شهر و پوشش نسل ۴ در ۴ شهر ایجاد شده است.
این مسئول افزود: تا پایان سال در ۵۳ شهر اینترنت نسل ۳ و ۴ راه‌اندازی خواهد شد و در حوزه اینترنت نسل ۴ استان زنجان ۲ شهر به اینترنت ثابت نسل ۴ مجهز شده‌اند که امروز افتتاح خواهد شد و ارزش کل سرمایه‌گذاری‌هایی که تاکنون در زنجان انجام شده ۱۶۴میلیارد تومان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که ظرفیت‌های‌مان را بالا ببریم تا بتوانیم علاوه بر ایجاد اشتغال و کسب و کار به فناوری‌های نوین نیز مجهز شویم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz