نمی‌خواهیم با احراز هویت برای مردم مشکل ایجاد کنیم

وزیر ارتباطات تاکید کرد: در اجرای طرح احراز هویت سیم‌کارت‌های موبایل تلاش داریم شرایط به گونه‌ای پیش رود که برای مردم مزاحمتی ایجاد نشود.
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، طرح احراز هویت سیم‌کارت‌های تلفن همراه از سال ۱۳۹۳ آغاز و مراحل مختلف آن دنبال شد تا بدین ترتیب دیگر در ایران سیم‌کارت بدون هویتی وجود نداشته باشد. اما پس از طی برخی مراحل، وزیر ارتباطات چندی پیش از ضرب‌الاجلی که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده بود یاد کرد و گفت که از سال پیش ۵۰ میلیون سیم‌کارت ساماندهی شده و ۱۰ میلیون سیم‌کارت باقی‌ ماند. اکنون برای مشترکان این سیم‌کارت‌ها تا ۹ دی‌ماه فرصت در نظر گرفته شده تا نسبت به احراز هویت اقدام کند.
واعظی در عین حال پیش‌بینی کرده بود حدود شش میلیون از این سیم‌کارت‌ها که احراز هویت آنها صورت نگرفته تا پایان مهلت تعیین شده نسبت به انجام این مهم اقدام کنند.
البته پس از نهم دی‌ماه از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی مهلت در نظر گرفته شده برای مشترکان تلفن همراهی که اطلاعات هویتی سیم‌کارت‌ آنها ناقص بود تمدید شد و رگولاتور اینگونه عنوان کرد که برای تکمیل اطلاعات، مشترکان تا پایان دی‌ماه فرصت دارند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات رادیویی در این باره عنوان کرده بود که اطلاعات مربوط به پنج میلیون مشترک در اپراتورهای تلفن همراه ناقص است که این مشترکان تا پایان دی‌ماه برای تکمیل اطلاعات خود فرصت دارند.
اما به تازگی وزیر ارتباطات در گفت‌وگویی با ایسنا در ارتباط با آخرین وضعیت احراز هویت سیم‌کارت‌های تلفن همراه گفت: مردم در اجرای این طرح همکاری بسیار خوبی داشته‌اند.
وی در عین حال عنوان کرد برای مشترکانی که اطلاعات هویتی آنها به‌طور کامل مشخص نبوده طی این مدت پیامک‌هایی ارسال شده که بسیاری افراد پس از دریافت این پیامک‌ها نسبت به تکمیل این اطلاعات اقدام کردند.
وی ادامه داد: عده‌ای هم هنوز این اطلاعات را تکمیل نکرده‌اند که در چنین شرایطی خط مشترک برای مدتی به حالت یک طرفه در خواهد آمد.
واعظی با بیان این‌که امور مربوط به اجرای این طرح به خوبی پیش می‌رود، تاکید کرد: ما نیز در وزارت ارتباطات تلاش داریم به گونه‌ای عمل شود که برای مردم هیچ‌گونه مزاحمتی ایجاد نشود.
وی در ارتباط با آماری که مربوط به سیم‌کارت‌های احراز هویت شده می‌شود نیز اینگونه عنوان کرد که در حال حاضر اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت این موضوع را ندارد، اما این مساله قابل پیگیری و اعلام است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz