«نماد گارانتی» به خدمات پس از فروش بازار دیجیتال اعطا می‌شود

از سال آینده ارائه دهندگان خدمات پس از فروش در بازار دیجیتال و رایانه ملزم به دریافت «نماد گارانتی اصالت» خواهند شد.

به گزارش فاوانیوز به نقل از اتحادیه فناوران رایانه، محمدفرجی عضو این اتحادیه از راه اندازی کمپین نماد گارانتی در بازار رایانه خبر داد و گفت: در این کمپین که توسط اتحادیه فناوران رایانه راه اندازی شده، در آینده نزدیک از« نماد گارانتی با اصالت برای صنف رایانه و تجهیزات وابسته» رونمایی می‌شود و از سال ۹۶ ارائه‌دهندگان خدمات گارانتی و پس از فروش، ملزم به دریافت این نماد خواهند شد.

وی با بیان اینکه ساماندهی بازار خدمات پس از فروش کالاهای فناوری اطلاعات از سال ۹۲ آغاز شده است گفت: در ابتدای سال ۹۴ تفاهم نامه‌ای میان اتحادیه فناوران رایانه و سازمان حمایت از مصرف کنندگان با هدف ریشه کن کردن کارت‌های گارانتی بی اصالت و ساماندهی بازار خدمات پس از فروش، به امضا رسید.

فرجی خاطرنشان کرد: هم اکنون با راه اندازی کمپین نماد گارانتی با اصالت، قرار است مردم از وضعیت خدمات پس از فروش معتبر و اصلی آگاه خواهند شد. به این ترتیب شرکت‌های مجاز به ارائه سرویس و خدمات حتما باید از سازمان حمایت از مصرف کننده مجوز داشته باشند و نماد گارانتی اخذ کنند.

وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد مشتری مداری و حذف کارت‌های تقلبی و بی اصالت از بازار رایانه و فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از تضییع حقوق مصرف‌کننده و واحدهای صنفی،‌ لیست شرکت‌هایی که مجوز خدمات پس از فروش دریافت‌ کرده‌اند، از طریق اتحادیه صنف فناوران رایانه اعلام و به طور مرتب به روزرسانی می‌شود.

فرجی با تاکید براینکه کارت‌های گارانتی شامل سریال، تاریخ شروع و انقضای گارانتی است افزود: قرار است اسامی برخی شرکت‌ها که تنها مجوز گارانتی تعویض اخذ کرده‌اند نیز، به زودی اعلام شود.

به گفته وی در این راستا رقابت شرکت‌های حوزه خدمات پس از فروش محصولات بازار دیجیتال، برای ارائه خدمات بهتر گارانتی به مشتری شدید شده و رعایت اصول مشتری مداری، گستردگی شبکه توزیع و خدمات پس از فروش، تعداد بیشتر نمایندگان در سراسر کشور و انبار قطعات الکترونیکی برای سرویس دهی در استان ها از جمله مزیت‌های شرکت‌های گارانتی کننده نسبت به یکدیگر محسوب می‌شود.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz