استارت‌آپ ها بازار بورس را در دست بگیرند

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار برداشتن محدودیت‌های استفاده از ابزارهای معاملاتی را از بهترین اتفاقات سازمان بورس و اوراق بهادار دانست که با استفاده از آن استارت آپ ها می‌توانند با ارائه برنامه‌های توسعه‌ای خود، بازار را در اختیار بگیرند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، احمد عراقچی امروز در نمایشگاه الکامپ، در نشست خبری سالن دولت الکترونیک با اشاره به پذیره نویسی استارت آپ ها برای حضور در صندوق فرابورس ایران بیان کرد: بخشی از برنامه‌های حمایتی سازمان بورس حمایت از بنگاه های زودبازده و شرکت‌های نوپاست و ما تامین مالی در بازار سرمایه و عملیاتی کردن ایده ها در این بازارها را در دستور کار داریم.

وی با تاکید بر برداشتن محدودیت‌های استفاده از ابزارهای معاملاتی به عنوان یکی از بهترین اتفاقات سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در این زمینه استارت‌آپ ها می‌توانند با ارائه برنامه‌های توسعه‌ای خود و ایده‌های مدنظر، بازار را در اختیار بگیرند.

معاون اجرایی سازمان بورس اوراق و بهادار ادامه داد: مهم‌ترین اقدام سازمان بورس کمک به توسعه استارت آپ ها با حذف قوانین و مقررات و باز کردن فضا برای این شرکت های نوپاست. هم اکنون ما دسترسی به سامانه های آنلاین بورس را برای این شرکت ها باز کرده ایم و در کسب و کارها آنها را راهنمایی می‌کنیم.

عراقچی افزود: در این زمینه راه اندازی مراکز رشد در دانشگاههای شهید بهشتی و شریف و تسهیل قوانین و مقررات برای فعالیت استارت آپ ها در حوزه بورس را پیگیری می کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه حجم بزرگی از اقتصاد کشور از طریق بازار سرمایه تامین مالی می‌شود، گفت: بخش عمده توسعه بازار سرمایه مرتبط با تکنولوژی های نوین است، به همین دلیل ما در نقشه راه فناوری اطلاعات در بورس موضوع تسهیل دسترسی عامه افراد جامعه به بازار را با ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات پیگیری می‌کنیم.

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: موضوع توسعه نرم‌افزار سامانه اصلی معاملات بورس از دیگر برنامه‌های مدنظر است که به دلیل برخی مشکلات فنی باعث بروز تاخیر در معاملات بورس شده است.

عراقچی همچنان با اشاره به این نرم‌افزار اظهار کرد: نرم‌افزار این سامانه در ۸ سال گذشته به دلیل شرایط خاص فضای بین‌المللی بروزرسانی نشده است و ما در حال حاضر در حال به روزرسانی آن و راه‌اندازی سامانه پشتیبان برای رفع ناپایداری هستیم.

وی در ادامه گفت: با بروزرسانی سامانه معاملات بورس امیدواریم در نیمه اول سال آینده سامانه جدید و به روزی را راهاندازی کنیم و همچنین با اپراتورهای بین‌المللی وارد مذاکره شده‌ایم.

 بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از ۲۵ تا ۲۸ آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz