همکاری با دانشگاه‌های کشور برای توسعه ICT / بزرگترین شرکت اینترنتی کشور مرکز تماس خود را به «البرز» می برد

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پتانسیل بالای شهر کرج و استان البرز برای سرمایه گذاری در بخش ICT گفت: این پتانسیل به گونه ایست که بزرگترین شرکت اینترنتی در پایتخت قصد دارد مرکز تماس خود را به شهر کرج منتقل کند.
به گزارش فاوانیوز به نقل از وزارت ارتباطات، مرتضی براری معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رتبه استان البرز طی سه سال اخیر از ۱۴ به ۷ ارتقا یافته است، گفت: در استان البرز از ۱۷ شهر موجود ۱۳ شهر به نسل چهارم و ۱۶ شهر به نسل سوم تلفن همراه مجهز هستند که این نرخ در کشور تقریبا بی نظیر است.
وی با اشاره به شناسایی شرکت های کوچک و حمایت از آنها افزود: دومین اقدام پس از شناسایی و حمایت از شرکت های کوچک، همکاری با دانشگاه هاست تا با اجرای برنامه ها، توسعه ICT در کشور رخ دهد و شاهد افزایش کسب و کار و رونق اقتصادی در کشور باشیم.
براری پتانسیل استان البرز را در حوزه های ICT بسیار بالا توصیف کرد و ادامه داد: استان البرز از چنان پتانسیلی در کشور برخوردار است بطوریکه بزرگترین شرکت اینترنتی کشور قصد دارد مرکز تماس خود را از تهران به کرج منتقل کند.
بنابه این گزارش، چهارشنبه بعداز ظهر دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت حضور رییس جمهوری در استان البرز به کرج رفت و در آنجا با افتتاح ۹ پروژه ICT در این استان جلسه ای را با حضور مسوولان بخش دولتی و خصوصی ICT استان البرز برگزار کرد.
شرکت اینترنتی مزبور در خبر فوق هم اکنون دارای بیش از یک میلیون کاربر در کل کشور است که درحال حاضر روی راه اندازی سرویس اینترنت پرسرعت بر خط موبایل و همچنین ارایه سرویس های متنوع تلفن ثابت تا پایان سال متمرکز شده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz