جزئیات کاهش نرخ مکالمات در اربعین/ تخفیف فقط برای ۱۰ روز است

در حالیکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کاهش نرخ مکالمات زائران اربعین را به مدت یک ماه تعیین کرده بود، یک مقام مسئول در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: این تعرفه ها برای ۱۰ روز اعمال می‌شود.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، وزارت ارتباطات اوایل هفته جاری اعلام کرد که در پی توافق ایران و عراق برای کاهش پنجاه درصدی تعرفه مکالمات زائران اربعین، از ۲۳ آبان ماه نرخ مکالمات زائران به ازای هر دقیقه مکالمه ۵۵۰ تومان محاسبه می شود که این تصمیم به مدت یک ماه اجرایی خواهد شد.
این درحالی است که اپراتورهای موبایل اعمال این نرخ ها را تا سوم آذرماه و به مدت ۱۰ روز برای مشترکانشان اعلام کرده اند.
مجید میرزایی مدیرکل امور تجاری شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جزئیات توافق انجام شده برای نرخ مکالمات زائران اربعین با کشور عراق اظهار داشت: براساس تصمیم صورت گرفه کاهش نرخ های ارتباطی برای زائران اربعین از ۲۳ آبان تا سوم آذرماه درنظر گرفته شده و تاکنون وزارت ارتباطات، تصمیم دیگری را برای افزایش این مهلت به یک ماه، ابلاغ نکرده است.
 
وی تاکید کرد: موضوع کاهش نرخ ۵۰ درصدی مکالمات برای ارتباط دو صفر است و مربوط به ارتباط با شبکه ثابت و سیار کشور عراق می شود. براین اساس مشترکانی که از ایران به مقصد عراق و از طریق دوصفر تماس می گیرند، به جای هر دقیقه حدود ۹۰۰ تومان، که پیش از این بوده، دقیقه ای ۵۵۰ تومان پرداخت خواهند کرد.
 
میرزایی خاطرنشان کرد: تعرفه رومینگ با کشور عراق موضوع دیگری است و نرخ این تعرفه ها از سوی اپراتورهای موبایل باید تعیین شود. به معنی دیگر نرخ مکالمه از ایران با سیم کارت ایرانی در عراق مطابق با تعرفه اپراتورهای ایرانی محاسبه خواهد شد.
نرخ رومینگ اپراتورهای تلفن همراه کشور با کشور عراق در پرتال اطلاع رسانی این اپراتورها دیده می شود.
اپراتور همراه اول اعلام کرده است که از روز دوشنبه ۲۴ آبان تا روز چهارشنبه ۳ آذر، تماس مشترکانش با ایران دقیقه ای ۸۹۰ تومان، تماس دریافتی ۶۹۰ تومان، تماس با شماره داخلی عراق۶۹۰ تومان، ارسال پیامک ۴۴۰ تومان و اینترنت همراه هر مگابایت ۴۴۰ تومان محاسبه می شود و دریافت پیامک رایگان است.
 
در همین حال اپراتور ایرانسل نرخ مکالمه داخلی با ۳ اپراتور عراقی زین، آسیاسل و کورک را هزار تومان، مکالمه با ایران از این ۳ اپراتور را ۲ هزار تومان و دریافت مکالمه را ۱۵۰۰ تومان به ازای هر دقیقه اعلام کرده است. ارسال پیامک در رومینگ با اپراتورهای عراقی از طریق هزار تومان و دریافت پیامک رایگان است. اینترنت همراه در شبکه ایرانسل به ازای هرمگابایت ۱۵۰۰ تومان درنظرگرفته شده است.
 
برمبنای تعرفه رومینگ که در سایت اپراتور رایتل دیده می شود تماس داخلی با اپراتور کورک هزار تومان، تماس با ایران ۱۳۰۰ تومان و تماس دریافتی ۷۵۰ تومان به ازای هر دقیقه اعلام شده است. در همین حال نرخ ارسال پیامک از شبکه این اپراتور ۵۰۰ تومان و نرخ اینترنت به ازای هر کیلوبایت ۴.۸ تومان محاسبه می شود. این درحالی است که اپراتور رایتل نرخ تماس داخلی با اپراتور آسیاسل را ۲۲۱۰ تومان، نرخ تماس با ایران را ۹۷۷۰ تومان و نرخ تماس دریافتی را ۱۷۱۰ تومان به ازای هر دقیقه مکالمه اعلام کرده است. ارسال پیامک رومینگ از شبکه این اپراتور ۱۴۷۰ تومان و اینترنت هر کیلوبایت ۴۵ تومان است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz