رایزنی وزیر ارتباطات با همتای تایلندی برای امضای تفاهم نامه‌های پیشنهادی همکاری دوجانبه

‘محمود واعظی’ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز دوشنبه دربانکوک پایتخت تایلند با ‘پراجین جان تانگ’ معاون نخست وزیر این کشور جنوب شرق آسیا دیدار و در خصوص گسترش حوزه های همکاری دو کشور به ویژه در بخش های ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت وگو و رایزنی کرد.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به منظور شرکت در همایش جهانی تلکوم ۲۰۱۶ در بانکوک به سر می‌برد، در گفت وگو با معاون نخست وزیر و سرپرست وزارت جامعه و اقتصاد دیجیتال تایلند ابراز امیدواری کرد هر چه سریع‌تر تفاهم نامه‌های پیشنهادی میان دو کشور، همکاری‌های پستی و رگولاتوری‌های ایران و تایلند در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نهایی و آماده امضا شود.

وی با اشاره به روابط تاریخی ایران و تایلند که همواره به دور از هرگونه تنش بوده است و سفرهای متقابل مقامات عالی رتبه دو کشور به خصوص سفر اخیر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان به بانکوک، فضای پسابرجام را برای بسط روابط دو کشور در همه حوزه‌های دیگر از جمله انرژی، گردشگری، بانکی و تجاری مساعد خواند.

معاون نخست وزیر تایلند نیز در این دیدار با اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور، اعلام کرد که بررسی‌ها در خصوص تفاهم نامه‌های پیشنهادی دو جانبه در حال نهایی شدن است و به زودی برای امضا آماده خواهند شد.وی همچنین از برنامه ریزی برای سفر نخست وزیر تایلند به ایران در اوایل سال آینده میلادی خبر داد و گفت که امیدوار است این سفر انجام و همزمان با آن تفاهم نامه‌ها میان دو کشور به امضای مقامات برسد.

همایش جهانی تلکوم ٢٠١۶ روز دوشنبه به میزبانی تایلند در محل نمایشگاه‌های بین المللی این کشور جنوب شرق آسیا آغاز شد و سه روز ادامه می‌یابد.

این همایش با همکاری اتحادیه بین المللی ارتباطات برگزار می‌شود.در جریان این همایش بین المللی معاون وزیر ارتباطات و فناوری‌های نوین جمهوری آذربایجان نیز با حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان دیدار و آخرین وضعیت همکاری‌های فیمابین در حوزه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz