حل مشکل ضمانت‌نامه دفاتر پیشخوان دولت/ آزادسازی ۵۰ میلیارد تومان تضمین با تجمیع ضمانت‌ها

رئیس کانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت از حل مشکل ضمانت‌نامه دفاتر پیشخوان دولت از طریق تجمیع تضامین دفاتر خبر داد و گفت: در نخستین قدم، ۵۰ میلیارد تومان سپرده انفرادی در قبال پرداخت ۸ میلیارد سپرده تجمیعی آزاد می‌شود.

به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، علی فلاح‌ حقیقی از حل مشکل تضامین دفاتر پیشخوان دولت خبر داد و اظهار داشت: تضامین انفرادی دفاتر با ضمانت‌نامه تجمیعی جایگزین می‌شود.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور گفت: در پی مشکلات دفاتر پیشخوان دولت برای تهیه ضمانت‌نامه برای ارائه به دستگاه‌های خدمات‌دهنده، تلاش برای حل این مشکل آغاز شد و در نخستین اقدام در تفاهمی با یک دستگاه خدمت‌دهنده‌ مقرر شد تضامین انفرادی دفاتر با ضمانت‌نامه تجمیعی جایگزین شود و حصول این توافق با دیگر دستگاه‌های خدمات‌دهنده نیز در دست پیگیری است.

وی با اشاره به جزئیات نخستین توافق انجام شده، توضیح داد: تجمیع بیمه تضامین اختصاصی دفاتر پیشخوان دولت ارایه کننده خدمات همراه اول نخستین گام است که با این اقدام در ازای ارائه ۸ میلیارد تومان ضمانت نامه بانکی تجمیعی از طرف کانون دفاتر به نمایندگی از دفاتر، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه انفرادی دفاتر آزاد می‌شود.

فلاح حقیقی گفت: به این منظور دفاتر پیشخوان خدمات دولت شهری و روستائی ارائه کننده خدمات همراه اول طی ۱۰ روز کاری از ابلاغ این دستورالعمل به تاریخ ۱۳ مهرماه، باید ۸۰۰ هزار تومان از طریق درگاه دفاتر پیشخوان دولت به عنوان سپرده واریز کنند که این مبلغ در صورت فسخ قرارداد دفتر با همراه اول عودت داده می‌شود.

به گفته وی، پیش از این هر یک از دفاتر موظف به ارائه ضمانت‌نامه ۱۰ میلیون تومانی شامل حداقل ودیعه یک میلیون تومان و پرداخت سالانه مبلغ ۲۵۰ هزار تومان برای تمدید ضمانت‌نامه بودند. اخیرا نیز شرایط ضمانت‌نامه سخت‌تر شده است و بانک‌ها دیگر در ازای دریافت یک میلیون تومان ضمانت‌نامه ۱۰ میلیونی صادر نمی‌کنند که در نتیجه این امر برخی دفاتر ناچار به ارائه ضمانت‌نامه ملکی شده‌اند.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz