سیم کارت‌های آمریکایی در ایران کار می‌کنند

در پی اجرایی شدن توافق یک اپراتور ایرانی با شرکت آمریکایی ای تی اند تی از این پس گوشی‌‌های دارای سیم کارت آمریکایی در ایران زنگ می‌خورند.


به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، گوشی‌های موبایل با سیم کارت آمریکایی هیچگاه در ایران قابل استفاده نبوده‌اند و حتی پس از توافق هسته‌ای، بسیاری از تحریم‌های همچنان پابرجای آمریکا علیه ایران موجب شده تا بسیاری از شرکت‌های خارجی علاقمند به ورود به بازار ایران از این موضوع ناامید شوند.
بنابراین وقتی غضنفری، وکیل و تاجر ساکن آمریکا که برای دیدن مادربزرگش به ایران آمده بود، در خانه مادربزرگ صدای زنگ خوردن گوشی تلفن همراهش را شنید برایش بسیار تعجب آور بود.ابتدا فکر کرد که صدای زنگ ساعت گوشی است. اما وقتی گوشی را برداشت متوجه شد که تماسی از سانفرانسیسکو دارد. یکی از همکارانش می‌خواهد در یک زمینه کاری با او مشورت کند.تا همین اواخر، گوشی‌های تلفن همراه آمریکایی در ایران هیچ گونه سیگنالی دریافت نمی‌کردند. اما اکنون وضعیت تغییر کرده است. همین هفته گذشته بود که سخنگوی شرکت مخابراتی ای تی اند تی تایید کرد که این شرکت در حال ارائه خدمات صدا و دیتا در ایران به مشتریانی است که از  طریق خدمات شرکت رایتل از گوشی‌های آمریکایی استفاده می‌کنند. یکی از کارکنان شرکت دولتی رایتل این همکاری را تایید کرده است.در حالی که اعلام اعطای مجوز دولت آمریکا به شرکت‌های ایرباس و بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران در ماه گذشته توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرد، توافقی که شرکت آمریکایی ای تی اند تی در ماه مارس منعقد کرد و به تنها سرویس دهنده آمریکایی ارائه دهنده خدمات مخابراتی در ایران تبدیل شد، بازتاب چندانی در رسانه‌ها نداشت.مسعود دانشمند، یک مقام اتاق بازرگانی ایران در مورد همکاری شرکت ای تی اند تی و رایتل گفت:«این گامی است در مسیر درست… این واقعیت که گوشی‌های تلفن همراه در ایران و آمریکا کار می‌کنند نشانه‌ای از حسن نیت دو طرف است.»ایران با ثروت سرشار نفتی و جمعیتی ۸۰ میلیونی، بازاری جذاب و فریبنده برای شرکت‌های غربی به شمار می‌آید. بلافاصله پس از لغو تحریم‌ها در ماه ژانویه، انتظارات در هر دو طرف برای برقراری مجدد روابط تجاری افزایش یافت. اما تحریم‌های همچنان پابرجا علیه ایران مانع از آن شده که باک‌های غربی بدون گرفتن مجوزهای ویژه از دولت امریکا وارد تامین مالی تجارت با این کشور شوند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz