گزارشی از هک ایمیل کاربران یاهو در ایران نداشتیم

در پی هک حساب کاربری پست الکترونیک بالغ بر ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو، پلیس فتا اعلام کرد که کاربران ایرانی در این زمینه با مشکلی مواجه نشدند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، هفته گذشته اخباری مبنی بر سرقت و افشای اطلاعات حساب ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو منتشر شد که تحلیل‌های متعددی را حول نقص امنیتی که در کمپانی یاهو بوجود آمده است در پی داشت. بسیاری از منابع معتبر رسانه‌ای و امنیتی،  این نقص امنیتی را که منجر به سرقت حساب کاربری بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر پست الکترونیکی (ایمیل) یاهو شد بزرگترین سرقت اینترنتی نامیدند.
در همین حال روز گذشته یکی از مقامات ارشد سابق یاهو به افشاگری دقیق‌تری از هک شدن دیتابیس این شرکت پرداخت و اعلام کرد تعداد آن دسته از کاربران یاهو که اطلاعات آنها هک شده، بسیار بیشتر از ۵۰۰ میلیون نفر و نزدیک به یک میلیارد نفر می‌شود.
در این باره سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس امینت فضای تبادل اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت: در ایران مشکلی از این بابت نداشتیم.
وی ادامه داد: کاربران ایرانی می‌توانند درصورت بروز هرگونه مشکلی از این بابت به صورت آنلاین با مرکز فوریت‌های پلیس فتا تماس بگیرند. اما در این زمینه تاکنون گزارشی نداشته‌ایم.
هادیان فر، با اشاره به بروز جرایم در فضای مجازی، اظهار داشت: طی ۶ ماهه اول امسال،۴۲ و نیم درصد جرائم در فضای مجازی در شبکه اجتماعی تلگرام اتفاق افتاده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz