هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات آغاز شد

هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات با حضور وزیر ارتباطات و فعالان مخابراتی از ۱۰ کشورجهان، آغاز شد.


به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، کمره ای دبیر هشتمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات در مراسم افتتاحیه هدف سمپوزیوم را استفاده از فناوری‌های روز در حوزه دانست و اظهار کرد: از نظر مقالات ۴۱۰ مقاله دریافت شد، از بین آنها ۱۶۷ مقاله پذیرش شد که ۴۱ درصد مقالات مورد پذیرش قرار گرفته است.وی ادامه داد: ۳۷ عنوان پیشنهاد کارگاه آموزشی داشتیم که ۵ کارگاه انتخاب شد که روز گذشته برگزار شد که این کارگاه در زمینه ICT و علم روز کاربردی بود.
به گفته او هدف از برگزاری سمپوزیوم این است پرسشها و مسایلی است که در این سال‌ها مطرح شده، زمینه کاربردی پیدا کند و بخشی مورد توجه قرار گیرد که بتوان از دستاوردهای آن برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با بیان اینکه دولت و بخش خصوصی در سه سال گذشته به ترتیب ۴۰۰۰ و ۱۲ هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری کردند، از لزوم نقش پررنگ بخش خصوصی و نقش سیاستگذاری و هدایت دولت سخن گفت.
محمود واعظی بیان کرد: در سه سال گذشته عنایت ویژه‌ای به فراهم‌ کردن زیرساخت‌ها برای توسعه کشور داشتیم، به نحوی که هرچه به عنوان زیرساخت در بعد حاکمیتی هست، توسط دولت سرمایه‌گذاری شده است.
وی ادامه داد: حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان توسط دولت و ۱۲ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است. البته اعتقاد ما بر این است که تصدی گری خود را کامل از این حوزه بردارد و نقش سیاستگذاری، تصمیم‌گیری، حمایت، هدایت داشته باشد، زیرا یک دولت و وزارتخانه چابک میتواند این موضوع را اداره کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه‌های پنج ساله ششم توسعه اظهار کرد: برنامه داریم ۲۰ هزار میلیارد تومان توسط دولت و ۶۰ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شود. ما در بخشهایی وارد میشویم که بازده بیش از ۱۰ ساله دارد و برای بخش خصوصی مقرون به صرفه نیست، در عوض برنامه‌هایی که در زمان کوتاه بازده دارد را به بخش خصوصی می‌دهیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz