سیم کارت اپراتورهای مجازی در آینده نزدیک وارد بازار می‌شود

صادق-عباسی-شاهکوه
دکتر عباسی شاهکوه در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی تلکام ۲۰۱۶ با اشاره به حضور اپراتورهای مجازی در کشور، اظهار امیدواری کرد، سیم کارت این اپراتورها در آینده نزدیک وارد بازار شود.
به گزارش فاوانیوز به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛وی با بیان این که اپراتورها موظفند با تمام شرکت‌هایی که از ما موافقت اصولی گرفته‌اند توافقنامه امضا کنند، خاطرنشان ساخت: اپراتورهای مختلف تلفن همراه موظفند تا سوم آبان حداقل یک قرارداد با اپراتورهای مجازی داشته باشند که تا کنون رایتل این کار را انجام داده و دو اپراتور دیگر نیز باید اقدام کنند.
دکتر عباسی شاهکوه ادامه داد: قرارداد دوم نیز باید تا سوم آذر ماه انجام شود تا حداقل شش قرارداد اپراتور مجازی امضا شده باشد و پس از آن شاهد ارایه سیم کارت باشیم.
وی در ارتباط با فعالیت شبکه‌های مجازی و قوانین مربوط به آن گفت:در خصوص OTT‌ها با گرفتن مشاور و همکاری مرکز ملی فضای مجازی برنامه‌ها تدوین و برای تائید به شورای عالی فضای مجازی ارسال شده است.

عباسی شاهکوه با اشاره به تصویب اساسنامه شرکت پست در مجلس شورا اسلامی نیز از نیاز به ایجاد معاونت پستی در رگولاتوری خبر داد و گفت: طبق قانون دو اپراتور بخش خصوصی پستی باید شکل بگیرد که در حال حاضر تمام اسناد مزایده تنظیم و در مرحله مستند سازی هستیم.وی با بیان اینکه به زودی اسناد مزایده اعلام می‌شود، افزود: انتظار داریم تا پایان سال دو اپراتور انتخاب و پروانه ها صادر شود.

معاون سازمان تنظیم مقررات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه طبق مصوبات، شرکت مخابرات ملزم به واگذاری زیرساخت‌های خود به شرکت‌های مختلف است گفت:در همین راستا این شرکت جهت واگذاری عادلانه امکانات ملزم به راه اندازی سامانه‌ای کرد که با راه اندازی آن تا هفته گذشته حدود ۱۵ هزار تقاضا به ثبت رسید.وی با تاکید بر حق مردم در انتخاب اپراتور، در خصوص میزان موفقیت طرح ترابردپذیری نیز گفت: این طرح به طور موفق اجرا شده و هر روز ترابرد انجام می‌شود و در حال حاضر اشکالات نیز کاهش چشمگیری یافته است.

عباسی شاهکوه افزود: به هنگام افتتاح روزانه حدود ۵۰۰ تقاضا داشتیم اما طبق آخرین آمار روزانه حدود چهار هزار تقاضا ثبت میشود که تا کنون ۲۰ هزار شماره جابجا شده و البته بخش قابل توجهی از درخواست‌ها هم به دلایل مختلف رد شده‌اند.

عباسی شاهکوه در ارتباط با پیام آغازین سیم کارت‌های ترابرد شده اظهار داشت: این پیام به دستور سازمان پخش می‌شود، اما قرار است از این پس، بعد از پخش یک بوغ کوتاه، پیام مختصری پخش شود تا مشترکان بدانند که این سیم کارت ترابرد شده و هزینه آن متفاوت است.وی در ارتباط با دارندگان پروانه اف سی پی نیز افزود: تا کنون ۱۳ پروانه صادر شده که چهار مجوز جدید هم صادر خواهد شد.

به گفته عباسی بعد از صدور مجوزهای نسل سه و چهار با توجه به رشد شبکه‌های موبایل تا حدی کار  برای اپراتورهای ثابت دشوار شد اما با  گرفتن تصمیمات جدید در زمینه قیمت‌های انتقال داخلی انتظار داریم شرایط برای این اپراتورها بهبود پیدا کند.وی در ارتباط با اپراتور ایرانیان نت گفت: امیدواریم ایرانیان نت با جذب سرمایه گذار جدید در مسیر توسعه گام بردارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz