شبکه علمی کشور آغاز به کار کرد


در افتتاحیه تلکام ۲۰۱۶ شبکه علمی کشور آغاز به کار کرد.
 نصرالله جهانگرد در افتتاحیه ایران تلکام ۲۰۱۶ با اشاره به گسترش خدمات شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: شبکه علمی مبتنی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است و با توسعه ظرفیت های ارتباطی، امروز قراردادی به نیابت از طرف وزارت علوم با شرکت مخابرات استان تهران امضا می‌شود.
به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره اینکه چرا اپراتور مدیریت شبکه علمی کشور با مخابرات تهران قرارداد امضا کرد، گفت: مقدمات این شبکه در تهران از یک سال گذشته ایجاد شده و امروز شاهد عقد قرارداد آن با مخابرات تهران بودیم و بعد از آن هم در مراکز استان‌ها و همه دانشگاه ها شاهد راه اندازی این شبکه خواهیم بود.
وی افزود: با آغاز به کار شبکه علمی، کتابخانه های دیجیتالی، مراکز داده و اشتراک منابع دانشگاهی در مسائل پردازش موازی شکل می‌گیرد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان “در نظر داریم روی این بستر حداقل یک گیگابیت بر ثانیه سرعت دسترسی به دانشگاه ها اختصاص دهیم”، گفت: این دسترسی به شبکه در قالب ابری خواهد بود و شبکه علمی ساختاری اینگونه خواهد داشت.
جهانگرد خاطر نشان کرد: امیدواریم با این کار در تقویت ساختار علمی کشور نقش مؤثر داشته باشیم و دانشگاه ها نیز از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در راستای راه اندازی این شبکه دنبال کاهش نرخ خدمات شبکه‌ای برای دانشگاه‌ها تا حداقل ۵۰ درصد هستیم.
او افزود: این ظرفیت توانمندی را در اختیار دانشگاه ها قرار می‌دهد تا توانمندی‌های خود را در این شبکه به اشتراک بگذارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz