رگولاتوری نماد دولت الکترونیک گرفت

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان تنها نهاد دولتی حوزه ICT موفق به دریافت نماد دولت الکترونیک در مرحله پایلوت شد.


به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اعطای نماد دولت الکترونیک، هویت الکترونیکی فعالیت دستگاه‌های اجرایی کشور را تأیید می‌نماید.
این نماد نشان دهنده سطح کیفیت خدمات اطلاع‌رسانی و خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی در فضای مجازی است. دارنده نماد دولت الکترونیکی ملزم به رعایت قوانین و مقررات ابلاغ شده در زمینه دولت الکترونیک است.
براساس مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با موضوع توسعه خدمات الکترونیک، سازمان مذکور با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی قدم در راه الکترونیکی کردن خدمات قابل ارائه به مردم برداشت.
این نماد که هم‌اکنون در مرحله پایلوت به برخی سازمان‌ها و ارگان‌ها اعطاء شده در سه سطح برنز، نقره و طلاست. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با تکیه بر استاندارد و شاخص‌های مدون اقدام به احراز الکترونیکی بودن خدمات سازمان‌های دولتی و نهایتا اعطای نماد دولت الکترونیک به آنها می‌کند.
تاکنون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موفق به دریافت نماد برنزی دولت الکترونیک در حوزه ICT شده و احتمال می‌رود با توجه به اینکه تا پایان سال این موضوع از پایلوت خارج می‌شود، رگولاتور ارتباطی اقدام به تقاضای سطح بالاتر این نماد را داشته باشد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz