همایش حمایت از توسعه شبکه‌‌های اجتماعی بومی آغاز شد

همایش ملی حمایت از توسعه شبکه‌های اجتماعی بومی با رویکرد حفظ امنیت و حریم خصوصی با حضور وزیر ارتباطات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و جمعی از مدیران و فعالان دولتی و خصوصی حوزه ict کشور صبح امروز آغاز به کار کرد.

به گزارش فاوانیوز به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح امروز همایش ملی حمایت از توسعه شبکه‌های اجتماعی بومی با حضور مدیران و مسولین حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کار خود را آغاز کرد.

 در این همایش دو روزه محورهایی همچون شبکه‌های اجتماعی فرصت ها و آسیب‌ها، راهبرد توسعه شبکه‌های اجتماعی موضوعی و توسعه هنجارهای مطلوب جامعه به کمک شبکه‌های اجتماعی بررسی شده و سه کارگاه تخصصی نیز با عنوان فعالیت امن کاربران در شبکه‌های اجتماعی، معرفی بستر موتوساب و کارکردهای آن و مقابله با حمایت و آسیب پذیری های امنیتی برگزار می‌گردد.

در آغاز این همایش دکتر فیروزآیادی دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به ضرورت استفاده از شبکه‌های اجتماعی گفت: روزبه‌روز ما نیاز بیشتری به شبکه‌های اجتماعی داریم و شبکه‌ اجتماعی تبدیل به نیاز روزمره بشر امروز شده است. شبکه‌های اجتماعی از توسعه رسانه‌های نوشتاری و سنتی به‌وجود آمدند.

وی گفت: این ابزار همیشه همراه ما هستند و به عنوان یک رسانه کاملا تعاملی هستند.

فیروزآبادی ادامه داد: امروز در دولت یازدهم شاهد رشد روز افزون شبکه‌های اجتماعی هستیم که همچون پدیده‌های بشری با خود نگرانی‌هایی خواهد داشت.

دبیر شورای عالی فضای مجازی  با اشاره به جمعیت ایرانی حاضر در این شبکه‌ها و تولید محتوای آن گفت: نزدیک به ١٠٠هزار کانال در تلگرام داریم که حدود ١میلیون و ٢٠٠ هزار مطلب در این کانال‌های داریم که به طور متوسط هزار تا ٢هزار بازدید داریم. برخی کانال‌های تلگرام و صفحات اینستاگرام کاربر یا عضو میلیونی دارد.

وی افزود: این اطلاعات نشان می‌دهد این فضا پویاست و نگه‌داشتن کاربران و افزایش آن که با میزان رشد دو رقمی مواجهند،  نشان از تأیید پویای است و آن را نمی‌توان به صورت عام نفی کرد.

فیروزآبادی در ادامه برخی آسیب‌های اجتماعی این شبکه‌های گفت: میزان بالای استفاده از شبکه‌های اجتماعی به عنوان سرگرمی نگران کننده است بلکه باید از این شبکه‌ها در تمام حوزه‌ها استفاده کرد. از سال گذشته تا کنون استفاده‌های غیرسرگرمی از شبکه‌های اجتماعی در کشور بسیار پیشرفت کرده که خبر خوبی است.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz