جزئیات حضور وزیر ارتباطات در مجلس و دولت/ طرح ۱۹ سوال از واعظی

معاون امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات گفت: این وزارتخانه یکی از بیشترین پاسخ دهندگان به سوالات نمایندگان مجلس بوده اما با این وجود وزیر ارتباطات کمترین حضور را در مجلس داشته است.

به گزارش فاوانیوز به نقل از مهر، مرتضی براری در مورد نحوه تعامل وزارت ارتباطات با نمایندگان مجلس، اظهار داشت: برآوردها از فعالیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجلس نهم و تا پایان سال ۹۴ نشان می‌دهد که این وزارتخانه یکی از ۳ وزارتخانه‌ای بوده که بیشترین حضور را در صحن علنی مجلس داشته است.
وی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای تعامل با نمایندگان مجلس، بیشترین حضور را دارد، گفت: ما در  وزارتخانه‌ای هستیم که بیشترین پاسخ دهنده به سوالات نمایندگان مجلس هستند اما با این وجود، برای پاسخ به سوال نمایندگان، شخص وزیر ارتباطات کمترین حضور را داشته است. این نشان می‌دهد که سوالات، قبل از حضور شخص وزیر به مجلس، حل و فصل شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مشکلاتی که در این بخش از سوی نمایندگان مطرح می شود به حداقل رسیده است، اضافه کرد: در راستای تعاملات صورت گرفته میان وزارت ارتباطات و نمایندگان مجلس، یکی از مهمترین قوانین این حوزه که مربوط به ماده واحده اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود برای کمک به توسعه این بخش، در سالی که گذشت، وضع شد. در همین حال ملی شدن شرکت پست پیرو تصویب اساسنامه آن با رای قاطع نمایندگان از دیگر مصوبات خوب و تاثیرگذار در این بخش به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: در ۲.۵ سال فعالیت دولت، ۱۹ سوال از سوی نمایندگان مجلس در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد که ۱۷ سوال حل و فصل شد و وزیر ارتباطات تنها برای ۲ سوال به مجلس رفت.
براری با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۴ حدود ۵ هزار نامه از نمایندگان مجلس دریافت کرده‌ایم، تاکید کرد: در زمینه مصوبات دولت نیز ۳۹ مصوبه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص داشته است که این موضوع نشان از حضور حداکثری این وزارتخانه در دولت دارد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz