نسل چهارم تلفن در ۲۱ شهر مازندران راه اندازی شده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نسل چهارم تلفن همراه در ۲۱ شهر و نسل سوم در ۴۴ شهر استان مازندران راه‌اندازی شده است.

به گزارش قاوانیوز به نقل از مهر، محمود واعظی صبح شنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران گفت: سال گذشته مشترکین اینترنت در استان با افزایش ۲۰۰ هزارنفری به دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسید وبا افتتاح هشت پروژه شمار مشترکان و نسل سوم و چهارم افزوده می‌شود.
وی بابیان اینکه تا پایان دولت شبکه انتقال سه برابر افزایش خواهد داشت افزود: همچنین ۵۲۰ کیلومتر فیبر نوری بین شهرها کشیده خواهد شد و نسل سوم به در همه شهرهای استان کامل خواهد شد و نسل چهارم به ۴۰ شهر خواهد رسید.
وی بابیان اینکه پهنای باند استان ۵۳ گیک بوده که به ۱۱۰ گیک رسیده اظهار داشت: از خارج و داخل استان سرمایه‌گذاران علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در استان هستند و اگر نمایندگان استان نگاه توسعه‌ای نداشته باشند توسعه استان اتفاق نمی‌افتد در این استان همه باهم هم سو هستند.
وی بابیان این‌که همه مسائل با پول حل نمی‌شود گفت: اگر موانع برداشته شود و سرمایه‌گذاری انجام شود همدلی سرمایه بزرگی است تا مشکلاتی که از دولت قبل به ارث رسیده است مرتفع شود.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: از همه بخش‌ها بخصوص بخشه‌ای خصوصی برای اتمام پروژه‌ها استفاده می‌شود تا پروژه‌ها تکمیل گردد و نظرات و نگاه‌ها و سلیقه‌ها نباید باعث تفرقه شود.
وزیر ارتباطات ادامه داد: کشورهای سی‌ای اس خواستار کاهش تعرفه‌ها برای صادرات مرکبات و محصولات کشاورزی شده‌اند وگسترش صادرات کمک بزرگی به توسعه اقتصادی استان خواهد کرد.
واعظی بابیان اینکه سیاست اقتصاد مقاومی را قبول داریم و سازمان مدیریت تمام اقدامات خود را بر اساس اقتصاد مقاومتی پایه‌گذاری کرده است افزود: برنامه ششم توسعه بر اساس اقتصاد مقاومتی بازنویسی شده است و این نگاه دولت است در ارتباط با بودجه و برنامه سال همین‌طور بوده است.
وی عنوان کرد: مسائل تورم به ۸.۷ درصد رسید و خوشبختانه مسائل ایران با دنیا رفع شده و در سطح بین‌المللی از جایگاه خوبی برخورداریم.
وی با اشاره به منویات رهبری گفت: با این تورم پایین اگر رونق اتفاق افتد کار بسیار بزرگی انجام‌شده است و تصمیم ما دراستان این بوده که زیرساخت‌های آیتی استان باید توسعه یابد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz