آخرین مهلت فعالیت ۴ پروانه ارتباطی و اینترنتی/ زمان دریافت پروانه FCP پس از شهریور تمدید نخواهد شد

صادق عباسی شاهکوه درباره تعیین تکلیف پروانه‌های جدید حوزه ICT و  آخرین مهلت فعالیت پروانه‌های سابق اظهار داشت:‌ مهلت پروانه‌های شرکت‌های PAP (ارائه دهنده ADSL) و شرکت‌های PSTN (تلفن ثابت) یکسال پس از صدور نخستین مجوز FCP (بهره‌برداری از شبکه ارتباطات ثابت) است که نخستین مجوز FCP در در ۱۰ آبان ماه سال ۹۴‌، صادر شده است.

به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: آخرین مجوز شرکت‌های ISP (ارائه خدمات اینترنتی) و ISDP تا پایان سال ۹۵ است.

وی درباره جزئیات تعیین تکلیف تغییر پروانه ارتباطی به پروانه  (FCP) ارتباطات ثابت توضیح داد: تعداد ۷ پروانه FCP در سال ۹۴ صادر  شده و اخیراً نیز پروانه ۶ شرکت صادر و اعطا شده است.

معاون رگولاتوری گفت: پروانه شرکت‌های های‌وب، آسیا تک، صبانت، پیشگامان، مبنا، شاتل و پارس‌آنلاین در دهم آبان ماه ۹۴ صادر شده که تا تاریخ نهم آبان ۱۴۰۴ اعتبار دارد و پس از آن پروانه شرکت‌های رسپینا سناپ، حلماگستر خاورمیانه، افرانت و رسانه مهر وطن در سال ۹۴ صادر شد و تازه‌ترین پروانه متعلق به فن‌آوا است که در اردیبهشت ۹۵ صادر شده است و مدت اعتبار همه پروانه‌ها نیز یکسان است.

وی افزود: تعداد ۴ شرکت نیز هنوز تعیین تکلیف نشدند که امیدواریم به زودی تکلیف این شرکت‌های باقی‌مانده نیز مشخص شد زیرا در نهایت طبق مصوبه تنظیم مقررات ارتباطات متقاضیان برای دریافت پروانه FCP فقط تا پایان شهریور ماه مهلت دارند و بعد از ۳۱ شهریور هیچ پروانه FCP جدیدی صادر نخواهد شد و با توجه به کافی بودن مهلت در نظر گرفته شده که حدود یک سال شرکت‌ها برای اقدام فرصت داشته‌اند این مهلت تمدید نمی‌شود.

عباسی خاطر نشان کرد: یکی از اهدافی که در تغییر و ادغام پروانه‌ها دنبال شد کاهش تعداد پروانه‌های متعدد در حوزه اینترنت بود که این هدف محقق شده است.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz