احراز هویت مشترکان شرط مهم ترابردپذیری/ مشترکانی که سیم‌کارت به نامشان نیست مجاز به تغییر اپراتور نیستند

وحید صدوقی درباره آغاز طرح ترابردپذیری شماره‌های موبایل و امکان انتخاب اپراتور با حفظ شماره اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در ترابردپذیری شماره‌های موبایل بحث احراز هویت مشترکان است همچنان که در دوره آزمایشی طرح که از ۲۰ تیر تا ۳۰مرداد ۹۵ اجرا شد برخی از متقاضیان اپراتور که سیم کارت به نامشان نبود نتوانستند ترابرد کنند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، مدیرعامل همراه اول گفت: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات یکی از شرایط لازم برای انجام ترابرد احراز هویت مشترکان است و حتما دارنده سیم‌کارت لازم است درخواست ترابرد پذیری از سوی دارنده سیم‌کارت به اپراتور جدید (مقصد) ارائه شود و اپراتوری که مقصد ترابرد است درخواست را به اپراتور اصلی ارسال می‌کند.

وی ادامه داد: عدم تطابق مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره مصداق عدم احراز هویت مشترک تلقی می شود و مقررات اپراتور جدید (مقصد) را ملزم کرده در این صورت از پذیرش درخواست مشترک خودداری و درخواست ترابرد را رد کند.

صدوقی خاطرنشان کرد: اجرای طرح ترابرد پذیری در ساماندهی پایگاه داده اپراتورها نیز موثر بوده  است که اپراتورها و رگولاتوری به این موضوع رسیدگی خواهند کرد.

مدیرعامل همراه اول یادآور شد: در مدت حدود ۴۰ روزه اجرای آزمایشی این طرح مشکل فنی جدی در مسیر اجرا وجود نداشت و بیشتر مقررات و فرایندها آزمایش، تمرین و اصلاح شد.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz