چرا اعتبار وزیر و شرکت پست خرج یک کارت شد؟

حواشی حضور مسترکارت در ایران همچنان ادامه دارد. در حالی که وزیر ارتباطات ورود مسترکارت به ایران را اعلام کرد و توزیع این کارت‌ها توسط شرکت ملی شده پست آغاز شد تا مردمی که قبلا چوب کلاهبرداری در این حوزه را خورده بودند، به ویژن کارت (شرکت توزیع کننده مسترکارت در ایران) اعتماد کنند، سخنگوی مسترکارت هرگونه همکاری با شرکت‌های ایرانی و عرضه این کارت‌ها در ایران را تکذیب کرد.
این درحالی است که پیشتر و در چند مورد، عرضه کارت‌های مشابه در ایران اتفاق افتاده است اما به محض شناسایی ایرانی بودن استفاده کننده از سوی مسترکارت، این کارت‌ها مسدود شده و پول مردم از بین رفته است.
بنابراین در درجه نخست این سوال پیش می‌آید که چرا وزیر ارتباطات و شرکت ملی پست حاضر می‌شوند برای کارت‌هایی که نه اعتباری هستند و نه توزیع آن از سوی مسترکارت تایید شده است، از اعتبار خود هزینه کنند. نکته جالب‌تر این که شرکت ویژن کارت به عنوان توزیع کننده این کارت‌ها در ایران، مدت کوتاهی است که تشکیل شده و مدیران جوان این شرکت کوچک نیز سابقه ملموسی از انجام کارهای مالی و تجاری بزرگ، بین المللی و معتبر در کارنامه ندارند.
از سوی دیگر صدور کارت‌های اعتباری مستلزم رعایت استانداردهای حوزه پرداخت الکترونیکی است و از سوی دیگر با توجه به این که می‌تواند سبب خروج سازمان یافته ارز از کشور شود، قطعا نظارت بانک مرکزی را می طلبد. بنابراین سوال اینجاست که اولا نقش بانک مرکزی در این ماجرا چیست و در درجه دوم اصلا توزیع یک کارت دبیت خارجی به شرکت پست چه ارتباطی دارد؟
سوال اینجاست که آیا وزیر ارتباطات و شرکت ملی پست همان طور که حاضر شده‌اند از اعتبار خود برای توزیع این کارت‌ها خرج کنند، در صورت مسدود شدن این کارت‌ها، پای موضوع خواهند ایستاد و هزاران دلار پول مردم را به آنها باز می‌گردانند؟
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz